Sony Xperia serisi akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında yani size hiç bir şekilde tepki vermediğinde telefonunuza reset atmanız gerekir. Reset atma işlemi telefonunuzu sadece yeniden başlatacağı için telefona herhangi bir zararı olmaz.

Reset atma işlemi bataryası çıkarılamayan modeller için uygulanır. Bataryası kullanıcı tarafından çıkarılabilen telefonlarda bataryayı çıkarıp, takmak çözüm olacaktır.

Xperia serisi akıllı telefonlara reset atabilmek için bir kaç farklı yol var. Ancak bunlardan en kullanılabilir olanı için telefonun ses açma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefon 1 kez titreyene kadar beklemelisiniz.

Bu yol işe yaramadıysa yine aynı tuşlara telefon 3 kez titreyene kadar basılı tutabilirsiniz. Bu şekilde telefon tamamen kapanacak, telefonu normal olarak açabilirsiniz.

Bu da işe yaramazsa reset işlemi için telefonun kamera tuşu hariç tüm fiziksel tuşlarını kullanın. Yani ses açma, ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte, telefon 1 kez titreyene kadar basılı tutun.

9 thoughts on “Sony Xperia Serisi Akıllı Telefonlara Nasıl Reset Atılır?”
    1. Eğer telefonun yeni modellerden biriyse hafıza ve sim kartlarının takıldığı bölümün yanında OFF yazılı bir düğme bulunur. Bu düğmeye kürdan gibi bir cisim yardımıyla biraz bastırırsan, yeniden başlatma yapacaktır.

       1. Daha deneyimli olduğunu düşündüğün, daha iyi bir teknik servise danışmak en iyi olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir