Sony Xperia S LT26i Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia S LT26i modelinde tıpkı diğer Android işletim sistemli cihazlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak,  basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek galeriye eklenmesine imkan sağlar. Daha sonra görüntü üzerinde düzenleme yapabilme ve paylaşma gibi imkanlar sunan bu özellik, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı isimle adlandırılabilir.

Xperia S modelinde ekran görüntüsü alabilmek için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Sony Xperia S modelinde ekran görüntüsü alabilmek için, ilgili ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, kısa bir süre bekleyin. Dolayısıyla yapılması gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

sony-xperia-s-lt26i-ekran-goruntusu-alma

 

Kullanabileceğiniz diğer yöntem ise ilgili ekranda açma-kapama(kilit) tuşuna uzun basarak çıkan bildirim ekranında ‘Ekran görüntüsü al’ seçeneğine dokunmak.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir