Sony Xperia Miro ST23i Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

Sony Xperia Miro ST23i akıllı telefonunuzu, tıpkı diğer bir çok cep telefonu gibi modem olarak kullanabilir, telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemi izlemeli ve uygulamalısınız.

Xperia Miro, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve tıpkı aynı işletim sistemini kullanan diğer modeller gibi 2 farklı internet paylaşım seçeneğine sahip. Bunlar USB bağlantısı ve Taşınabilir Wi-Fi Hotspot seçenekleri.

İnternetini paylaşmadan önce bir veri paketinizin olmasına dikkat edin! Aksi taktirde hattınız faturasızsa bakiyeniz çok çabuk tükenebilir veya faturalıysa kabarık bir faturayla karşılaşabilirsiniz.

Sony Xperia Miro ST23i modelinde internet paylaşımı yapmak için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Diğer…> İnternet p. ve taş. hotspot yörüngesini izleyip, internet paylaşımı seçeneklerini ulaşmalısınız.

Daha sonra burdaki iki seçenekten birini seçerek internet paylaşımı yapabilirsiniz.

İnternet paylaşım seçeneklerinin detayları ise şu şekilde:

USB Bağlantısı: Bu seçenek genelde bilgisayarlarla internet paylaşımı için kullanılır. Telefonu veri kablosuyla bilgisayara bağladıktan sonra bu seçeneği aktif hale getirirseniz, bir süre sonra akıllı telefonunuz internetini bilgisayarla paylaşacaktır.

Taşınabilir Wi-Fi hotspot: İkinci internet paylaşım seçeneği ise telefonunuzu bir nevi kablosuz modeme dönüştürür. Bu seçeneği açtığınızda başka cihazlar Wi-Fi özellikleriyle telefonunuza bağlanabilir. İster özelliği açıp direk kullanabilirsiniz, isterseniz de bir alttaki seçenekten telefonunuza bir ad ve şifre belirleyebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir