Sony Xperia Miro ST23i Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Miro ST23i akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunu telefonunuzun bazı fiziksel tuşlarıyla, aşağıdaki yöntemi kullanarak yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefon ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşılmak amacıyla kullanılmasına yarar. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot vb. bir çok şekilde adlandırılan bu özelliği dahili olarak kullanmak için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız. İsterseniz uygulama marketinde de bu özelliğe dair bir çok farklı uygulama bulabilirsiniz.

Sony Xperia Miro ST23i modelinde ekran görüntüsü alabilmek için kilit ve ses kısma tuşlarını kullanmalısınız. Görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken açma-kapama(kilit) ve ses kısma tuşuna birlikte basarak kısa bir süre bekleyin!

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Kilit Tuşu + Ses Kısma Tuşu
sony-xperia-miro-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi başarıyla uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca akıllı bildirim ekranında bu duruma dair bilgilendirme de alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.