Sony Xperia Miro ST23i akıllı telefonunuzda tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi DNS ayarlarında değişiklik yaparak, internet hızınızı arttırabilir ya da erişiminde sıkıntı yaşadığınız sitelere bu yolla erişim sağlamayı deneyebilirsiniz.

DNS ayarlarını operatör tarafından sağlanan mobil şebekeden değil, bağlı bulunduğunuz kablosuz bir ağ üzerinden değiştirebilirsiniz. Mobil ağ üzerinden size sağlanan internete müdahale edebilmeniz için uygulama marketindeki programlara göz atmalısınız.

Xperia Miro, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve DNS değiştirme yöntemi, aynı işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarla benzeşir.

DNS değişikliği yapabilmek için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar yörüngesini izleyin ve Wi-Fi özelliği açarak bir ağa bağlanın.

Daha sonra görsellerde de aktarmaya çalıştığımız gibi bağlandığınız ağın ismine basılı tutun.

‘Ağı değiştir’e dokunun.

Bu aşamada ağa dair bilgi ve seçenekler sunulacaktır; ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ seçeneğine dokunun. Menü aşağı doğru uzayacak.

Aşağıda, IP ayarlarında DHCP olan bölümü Statik olarak değiştirmelisiniz.

Statik seçeneği seçildikten sonra menü aşağı doğru uzamaya devam eder ve DNS 1 ile DNS 2 seçenekleri görünür olur.

Ulaşılması gereken bölüm burası! DNS 1 ile DNS 2 bölümlerine yeni geçerli DNS adreslerini girin ve ‘Kaydet’ seçeneğine dokunun.

Son olarak yaptığınız ayarların geçerli kılınması için Wi-Fi özelliğini kapatarak, tekrar açın.

İşlem tamam! Artık yeni DNS adresleriniz telefon tarafından tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir