Sony Xperia M5 akıllı telefonunuz açılışta donduğunda yani Sony yazısında takılı kaldığında, işletim sistemi ya da uygulama hataları vermeye başladığında, ekran kilit deseni unutulduğunda veya bloke edildiğinde telefonu formatlayarak sorunları çözebilirsiniz. Format atma işlemi telefonu yazılımsal bir çok hatadan temizleyeceği gibi tüm kilit kodlarını da kaldırıp, sıfırlayacaktır.

İşleme başlamadan önce lütfen mümkünse veri yedeği alın ve Xperia M5’inizi tamamen şarj edin.

Xperia M5 modeline format atabilmek için 2 yol bulunur. Ancak bunlar ne bir kod kullanma ne de tuşlarla format atma şeklindedir! Yani Xperia M5 için bir format kodu ve donanımdan format(tuşlarla) seçeneği yoktur!

Kullanılabilecek ilk yol için Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

sony-xperia-m5-format

Diğer yol ise yazılım yüklemesi yapmak şeklinde. Bunun için Sony’nin yardımcı masaüstü programı olan PC Companion’ı kullanmalısınız. Yapılacak işlemle telefon yazılımsal sorunlardan arınacağı gibi işletim sistemi de güncellenecektir. Dolayısıyla hem yazılım yükleme hem de yazılım güncelleme işlemi yapmış olursunuz.

Nasıl yapıldığını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

Sony Xperia Modellerine Yazılım Yüklemesi Nasıl Yapılır?

2 thoughts on “Sony Xperia M5 Modeline Nasıl Format Atılır?”
  1. Telefon dondu ne kapanıyor ne açılıyor mavi bir ekranda takılı kaldı
    Tüm tuşlara basarak bekledim ama yine de birşey değişmedi
    Ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir