Sony Xperia M4 Aqua’ya Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia M4 Aqua yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon ve bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden donma, takılı kalma, yanıt, tepki, cevap alamama veya telefonu kapatamama gibi sorunlarla karşılaşıldığında resetleme uygulaması yapılmalıdır. İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz resetleme olarak işliyoruz.

Resetleme uygulaması sadece telefonunuzu yeniden başlatır ve herhangi bir veri kaybına yol açmaz. Yeniden başlayan telefon yeniden kullanıcı erişimine hazır hale gelir.

Biz aslında Sony’nin önceki nesil cihazları için resetleme uygulamasını paylaşmış ve tuş kombinasyonu yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme yapmıştık. Ancak güncel cihazlarda durum değişti! Artık tuş kombinasyonu kalkmış durumda, bunun yerine telefonlarda bir reset tuşu yer alıyor.

Sony Xperia M4 Aqua akıllı telefonunuzu resetleyebilmek için sim ile hafıza kartı tepsilerinin bulunduğu bölümün kapağı açmalı ve köşede, yanında ‘OFF’ deliğe kürdan gibi ucu sivri bir cisimle bir kaç saniye süreyle basmalısınız.xperia-m4-aqua-reset-atmaBu buton hassas olduğundan çok fazla güç uygulamamaya ve tuşa gereğinden fazla basmamaya özen göstermelisiniz! Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon kapanır.  Xperia M4 Aqua kapandığında tuşları bırakmanız gerekir.

Bazı versiyonlarda bu butona basıldıktan sonra telefon kapanır ve kendini yeniden başlatır. Lütfen durumu gözlemleyin ve sonraki müdahaleyi ona göre yapın!

Uygulamayı yapmanıza rağmen akıllı telefonunuzdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız ve ürünün garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir