Sony Xperia M2 akıllı telefonunuzda herhangi bir yazılımsal sorun baş gösterdiğinde ilk olarak format atma yoluna gitmelisiniz. Format atma işlemi telefona zarar vermeyeceği gibi telefonun ilk günkü performansına dönmesini de sağlayacaktır.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda kurtarma modu(recovery mode) ve format için herhangi bir kod bulunmaz! Bu yüzden bu cihazlara tuşlarla format atmak ya da format kodu girerek sıfırlama yapmak mümkün olmaz. Ancak markanın akıllı telefonları için geliştirdiği yardımcı masaüstü programı olan PC Companion üzerinden yazılım yüklemesi yapılabilir. Bu işlem gerekeksiz ön belleği de temizlediğinden, menü üzerinden yapılan fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden daha etkilir.

Sony marka akıllı telefonunuz çöktüğünde, Sony yazısında kalıp açılmadığında, sürekli reset attığında, donma-kasılma yaptığında, ekran kilit deseni unutulup bloke edildiğinde bu işlemi yapmanız gerekir. Bu işlem sonunda sıkıntısı giderilmeyen cihazın yüksek ihtimalle donanımsal bir sıkıntısı vardır.

sony-xperia-m2-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılan işlem baştan yazılım yüklemesi şeklinde olacağından, telefon formatlanmış ve yazılım güncellemesi yapılmış olarak açılır. Daha önce genel bir başlık altında detaylıca anlattığımız işlemin adımlarını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir