Sony Xperia M2 Dual Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia M2 Dual akıllı telefonunuzda yazılımsal herhangi bir sıkıntı belirdiğinde ilk olarak format atma yolunu kullanmalısınız. Format atma işlemi telefona zarar vermediği gibi performansını da iyileştirir.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda kurtarma modu(recovery mode) ve format için bir kod bulunmaz. Bu yüzden tuşlarla format atmak ve format kodu kullanmak mümkün değildir. Sadece Sony’nin akıllı telefonları için geliştirdiği yardımcı masaüstü programı olan Sony PC Companion üzerinden yazılım yüklemesi yapılmalıdır. Bu işleme başlamadan önce veri yedeği almalı, telefon şarjının tam dolu olduğundan emin olmalısınız.

Sony marka akıllı telefonunuz çöktüğünde, Sony yazısında takılı kalıp açılmadığında, sürekli donma-kasılma yaptığında, işletim sistemi ya da uygulama hataları verdiğinde ve ekran kilit deseni unutulup bloke edildiğinde bu işlemi yapmanız gerekir.

sony-xperia-m2-dual-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılan işlem baştan yazılım yüklemesi anlamına gelir ve telefonun formatlanarak, varsa yazılım güncellemesinin yapılmasını sağlar. İşlemin adımlarını daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makalede bulabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Sony Xperia M2 Dual Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

  1. merhaba m2 dual cihazıma yazılım onarma yapmaya çalışıyorum fakat cihazdaki ses seviyesi tuşunu basılı tutup bilgisayara bağlayın diyor uygulama otomatik olarak bir sonraki adıma geçene kadar bekleyin diyor bunları yapınca telde mavi bi ışık yanıyor ve hiç sönmüyor fakat bir türlü sonraki adıma geçemiyorum ne yapmam gerek .

    1. merhaba, cihaz algılandığında bir sonraki aşamaya otomaik geçer. güç tuşuna uzunca basıp 2 defa titremeyi hissedin, sonra tekrar işlemi baştan yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.