Sony Xperia M2 Aqua suya dayanıklılık özelliği olan orta sınıf bir model ki bu model için format atma gibi yazılımsal bir işlem yapmak istediğinizde aşağıda anlattığımız yöntemi kullanabilirsiniz. Genel başlık altında anlattığımız yöntem ile telefonunuza baştan yazılım yükleyebildiğiniz gibi yazılım güncellemesi de yapmış olursunuz. Bu işlem tüm bunların yanında ön belleğin de silinerek, telefonun formatlanmasını sağlar. Diğer bir seçenek ise menü üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak. Ancak bu işlem ön belleği tam olarak temizlemeyeceğinden, yazılım yüklemesi kadar etkili değildir.

Bu işleme başlamadan önce dikkat edilmesi gereken 2 önemli husus var. Biri mümkünse veri yedeği almak, diğeri ise akıllı telefonun şarjının tam dolu olduğundan emin olmak.

Sony Xperia serisi telefonlarda format için bir kod bulunmaz. Ayrıca kurtarma modu da(recovery mode) olmadığından tuşlarla format atmak da mümkün değildir. Bu yüzden iPhonelarda olduğu gibi yardımcı masaüstü programını kullanmak gerekir. Sony modelleri için bu programın adı PC Companion ki bunu aşağıda verdiğimiz bağlantı da bulmanız mümkün.

sony-xperia-m2-aqua-format-atma

Sony PC Companion programı üzerinden yapılacak işlem yazılım yüklemesi anlamına gelir. Bu yüzden hem telefonunuz formatlanmış olur hem de varsa yazılım güncellemesi yapılır. Adımları görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

 

4 thoughts on “Sony Xperia M2 Aqua Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme”
      1. Pirinç sıvı temaslı cihazlara çözüm için önerilir. Telefonunuz suya düşmediyse gerek yok. Tavsiyemiz bir telefoncuya yani teknik servise başvurmanız. Telefonun bataryasıyla ilgili sorun olabilir.

  1. iyi günler benim telefonum şarjda iken kapandı ve bir daha açılmadı şarja kattığım zaman ise ışık yanıyor ama şarj almıyor lütfen yardım edin !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir