Sony Xperia M akıllı telefonunuzda yazılımsal bir sorun oluştuğunda ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefonunuza herhangi bir zarar vermez. Format atma işlemini telefonunuzun menüsünden fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem ön belleği tamamen silmeyeceğinden bazı sıkıntılar devam edebilir. Bu nedenle aşağıda yapacaığımız yönlendirme ile telefona tam bir yazılım yüklemesi yapmak en etkili yoldur.

Sony Xperia serisi telefonlar için bir format kodu ve kurtarma modu(recovery mode) bulunmaz. Bu nedenle kodla veya tuşlarla format mümkün değildir! Sadece Sony’nin akıllı telefonları için geliştirdiği PC Companion üzerinden yazılım yüklemesi şeklinde yapılabilir.

Sony marka akıllı telefonlarda zaman zaman ortaya çıkan bir takım yazılımsal sıkıntılar vardır. Örneğin bazı modeller açılışta Sony yazısında takılı kalarak açılmaz ya da aynı ekranda sürekli reset atar. Bunun yanında donma, kasıl, ağırlaşma, işletim sistemi ya da uygulama hataları ile ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlarda da aynı işlemi yapmanız gerekir.

sony-xperia-m-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılan işlem tam bir yazılım yüklemesi anlamına gelir. Bu yüzden cihaz formatlanacağı gibi aynı zamanda yazılımı da güncellenmiş olur. İşlemini adımlarını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Sony modellerinin tümü için geçerli olan adımlar, Xperia M modelinde de aynıdır.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir