Sony Xperia Go ST27i telefonunuzun internetini paylaşmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Telefonunuzun işletim sistemi 2.3 versiyonunda ise internetinizi paylaşabilmek için iki, Android 4 işletim sistemindeyse üç farklı seçeneğiniz bulunuyor. Android 4.1.2 versiyonunda USB ve Wi-fi üzerinden paylaşım seçeneklerine bir de Bluetooth üzerinden paylaşım eklenmiş durumda. Bu üç farklı seçenek de hemen hemen aynı mantıkla telefonunuzdaki mobil interneti başkalarıyla paylaşmanızı sağlar.

Bu işlemde unutulmaması gereken en önemli detay, paylaştığınız cihazın sizinkiyle aynı şekilde internet tükemetimi yapmayabileceği. Örneğin USB üzerinden bilgisayarlarla yapılan paylaşımlarda cihazınızdaki mobil internet daha çabuk tükenir.

İnternetinizi paylaşabilmek için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz özelliği ve ağlar> Diğer> İnternet paylaşımı ve taşıma hotspot yörüngesini izlemelisiniz. Burada paylaşıma ilişkim tüm seçenekleri bulabilirsiniz.

İlgili yörünge sonrası paylaşıma dair seçeneklerden size en uygun olanını seçerek ilerleyin. USB paylaşımında yapmanız gereken sadece bilgisayar ve telefon arasında data kablosuyla bağlantı kurmak. Wi-fi ve bluetooth seçeneklerinde ise paylaşımınız için bir isim ve şifre belirlemeli, internetinizi kullanacak kişinin sizi bulmasını sağlamalısınız.

*Görsellerden istediğinize tıklayarak büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir