Sony Xperia Go St27i telefonunuzda kablosuz bir ağa bağlıyken DNS ayarlarında değişiklik yaparak, erişimi engellenmiş bir siteye ulaşmak ya da internet hızınızda ayarlama yapmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Anlatacağımız yöntem Xperia Go işletim sisteminin Android 4.1.2 versiyonuna güncellenmiş hali için olsa da bir alt versiyonda da benzerlik gösterir.

Xperia Go’da Dns değişikliği yapabilmek için öncelikle Wi-fi özelliğini açarak kablosuz bir ağa bağlanın.

Daha sonra görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi ağ ismine basılı tutarak, çıkan seçeneklerden altta yer alan ‘Ağı değiştir‘ butonuna dokunun.

Açılan menü sizi amacınıza ulaştıracak bölümdür. Burada yine en altta yer alan ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ butonuna tik atarsanız, açılan menü aşağı doğru uzar.

Yine en alta inerek, ‘DHCP’ olan ‘IP ayarları’ kısmını ‘Statik’ olarak değiştirmelisiniz.

Artık son aşamada ise DNS 1 ve DNS 2 olan bölümleri temizleyerek, yeni DNS verilerini buraya girmelisiniz. Buraya kadar işlemleri doğru olarak yaptıysanız son olarak ‘Kaydet’ butonuna dokunun ve ayarların geçerli olması için Wi-fi’yi kapatarak, tekrar açın. İşlem bu kadar!

* Görsellerin büyük hali için lütfen ilgili görsele tıklayın.

 

4 thoughts on “Sony Xperia Go St27i DNS Değiştirme”
  1. sayın admin dediğinizi yapıyoruz fakat sinem hanımında dediği gibi gelişmiş seçeneği çıkmıyor.telefonum xperia go.sadece şifreyi göster seçeneği çıkıyor

    1. küçük ekranlarda o seçenek biraz aşağıda kalıyor. klavyeyi kapatın çıkacaktır. klavyeyi kapatmak için bir kere geri tuşuna basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir