Sony Xperia E5  yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefondur ve bataryası kullanıcı tarafından çıkartılamaz. Bu yüzden donma, takılı kalma, yanıt, tepki, cevap alamama veya telefonu kapatamama gibi sorunlarla karşılaşıldığında resetleme uygulaması yapmak gerekir. İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz resetleme olarak işlemekteyiz.

Resetleme uygulaması sadece telefonunuzu yeniden başlatır ve herhangi bir veri kaybına yol açmaz. Yeniden başlayan telefon yeniden kullanıcı erişimine hazır hale gelir.

Bu modelde de diğr Xperia modellerinin çoğunda geçerli olan tuş kombinasyonu geçerlidir.

Sony Xperia E5 akıllı telefonunuzu resetleyebilmek içinses açma tuşunu ve güç tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutmanız gerekmektedir.

Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon kapanır. Xperia E5 kapandığında tuşları bırakınız.

Bazı versiyonlarda bu butona basıldıktan sonra telefon kapanır ve kendini yeniden başlatır. Lütfen durumu gözlemleyin ve sonraki müdahaleyi ona göre yapın!

Uygulamayı yapmanıza rağmen akıllı telefonunuzdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız ve ürünün garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi lütfen bir teknik servise danışmanız gerekir.

2 thoughts on “Sony Xperia E5’e Nasıl Reset Atılır?”
  1. Xperia E5 modelinin sim bölümünde off tuşu bulunmuyor yanlıs bilgi vermeyelim. Power + volume up tuşlarına 6sn basıldığında yeniden başlatma komutu çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir