Sony Xperia E5 akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilmektesiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Sony Xperia E5’de de bu özellik dahili olarak sunulduğundan  Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yok.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinir. Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılır. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlamakta.

Sony Xperia E5’de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Kullanabileceğiniz ilk yöntem için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz.

sony-xperia-e5-ekran-goruntusu-alma

Ekran görüntüsü alabilmek için kullanabileceğiniz diğer bir yol ise güç tuşuna uzun basarak ‘Ekran görüntüsü al‘ seçeneğine dokunmak.

Sony Xperia E5 güncel modellerden biri olduğundan ekran videosu kaydı yapabilmeniz de mümkün olacaktır ki bu uygulama için de yine 2 farklı yolunuz var. Bunlardan ilki için yine güç tuşuna basılı tutmalı ve ‘Ekranı kaydet‘ seçeneğine dokunmalısınız. İşlem örneğini Xperia M5 için paylaştığımız videodan görebilirsiniz.

Diğer yöntem için Play Store’dan uygulama edinmelisiniz. Yapmanız gereken uygulama marketine girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yapmak. Karşınıza çıkan Mobizen, AZ Recorder gibi uygulama ekran videosu kaydını alabilmeniz içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir