Sony Xperia E3 Modeline Nasıl Reset Atılır?

Sony Xperia E3 bataryası kullanıcısı tarafından çıkarılamayan bir model. Bu yüzden donma, takılma, yanıt/tepki alamama gibi problemlerle karşılaşıldığında ilk önce reset(restart) işlemi denenmelidir.

Resetleme işlemini  masaüstü bilgisayarlarımızdan hatırlayabiliriz. Masaüstü bilgisayarlarda güç düğmesinin etrafında bulunan küçük tuş, bilgisayar donduğunda yeniden başlatmaya zorlamak için kullanılır. Bataryası çıkarılamayan akıllı telefonlarda aynı mantıkla işleyen uygulamayı yapabiliyoruz.

Reset atma işlemi sadece telefonu yeniden başlatacağından herhangi bir veri kaybına yol açmaz ve telefona zarar vermez. Xperia E3’de uygulamayı yapabilmek için güç(kilit) ve ses açma tuşlarını kullanmalı, bu tuşlara yaklaşık 10 saniye süreyle basılmalıdır.

Uygulamayı doğru yapıp, tuşlara yeterli süre bastığınızda telefon 1 kez titreyecektir ki bu aşamada tuşları bırakmalısınız.

sony-xperia-e3-reset-atmaResetleme işlemi başarıyla sonuçlanmasına, telefon yeniden başlamasına rağmen hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal olması yüksek ihtimal olan başka bir arızadan şüphelenmelisiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir