Sony Xperia E3 model akıllı bir telefon kullanıyor ve bu akıllı telefon için yazılım yüklemesi ya da yazılım güncellemesi yapmak veya herhangi bir nedenle telefonunuzu formatlamak istiyorsanız, bunu aşağıdaki yöntemle yapabilirsiniz.

Format atma işlemi telefonunuza herhangi bir zarar vermediğinden, yazılımsal bir sorun baş gösterdiğinde ilk başvurulan yoldur. Üstelik telefonun bir takım yazılımsal ağırlıklardan kurtularak, ilk günkü performansına dönmesine sağlar. Format atma işleminden önce 2 noktaya dikkat edilmeli! Birincisi mümkünse veri yedeği almak, diğeri ise şarjın tamamen dolmuş olmasına dikkat etmek.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda kurtarma modu bulunmaz, bu yüzden tuşlarla format atmak mümkün olmaz. Ayrıca Sony modellerinde format için bir kodda yoktur! Bu yüzden sadece Sony masaüstü programı olan PC Companion üzerinden işlem yapılabilir.

sony-xperia-e3-hard-format-atma

PC Companion üzerinden yapılan işlem yazılım yüklemesi şeklinde olduğundan hem yazılım güncellemesi yapılmış olur hem de cihaz formatlanır. Bu işlemi daha önce genel bir başlıkta anlatmıştık. Adımları görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir