Sony Xperia C5 Ultra akıllı telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü anlık olarak kaydedebilir, bu şekilde galeriye eklenmesini sağlayıp, daha sonra düzenleme, paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Telefon bu opsiyonu dahili olarak sunduğundan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama indirmenize de gerek kalmaz.

İlgili özellik, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır ve Xperia C5 Ultra modelinde de diğer Xperia serisi akıllı telefonlarda yapıldığı gibi uygulanır.

Sony Xperia C5 Ultra akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol vardır. Bunlar ilki klasik Android tuş kombinasyonu; ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

Diğer yöntem ise güç tuşuna uzun basıp, karşına çıkan bölümde ‘Ekran görüntüsü al’ seçeneğine dokunmak.sony-xperia-c5-ultra-ekran-goruntusu-almaİki yöntem sonunda da telefon ekranında fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme olur ve telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi duyulur.

Yakaladığınız görüntüyü Xperia C5 Ultra’nın menüsündeki ‘Albüm‘ ikonuna dokunarak bulabilirsiniz.

Sony Xperia C5 Ultra Modeline Nasıl Format Atılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir