Sony Xperia C3 akıllı telefonlarında da ekrandaki görüntüyü kaydedip, galeriye eklemek mümkündür. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellik ile kullanıcıya telefonun ekranındaki görüntünün düzeltilmesi, paylaşılması gibi imkanlar doğar.

Xperia C3, Android işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, diğer Xperia ailesi üyeleriyle aynıdır. Yapılacak işlem basit bir tuşbinasyonu şeklinde.

İlgili ekrandayken, fotoğrafta göstermeye çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

sony-xperia-c3-ekran-goruntusu-almaEkranda bir fotoğraf hareketi gördüğünüzde ve bir deklanşör sesi duyduğunuzda, yöntemi doğru olarak uyguladınız demektir. Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz. Bilgisayardan görüntüleme yapabilmek için Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

NOT: Sony Xperia C3 Dual modeli Xperia C3’ün çift hatlı versiyonudur. C3 Dual için de yukarıda anlattığımız yöntem geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir