Sony Xperia C3 akıllı telefonunuza herhangi bir nedenle yazılım atma isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda kurtarma modu(recovery mode) bulunmaz ve format için herhangi bir kod da yoktur! Bu yüzden format atma işlemini, yazılım yüklemesi şeklinde Sony PC Companion yardımcı masaüstü programıyla yapmalısınız. İşlem öncesi lütfen mümkünse veri yedeği alın ve cihazın tam olarak şarj olduğundan emin olun!Sony Xperia C3 çöktü

Sony modellerinde yazılım çökmesi, sürekli tekrarlayan hatalar, donma-kasılma gibi kullanıcıyı yoran durumlar, ekran kilitlerini desenini unutma-bloke etme gibi durumlar başgösterdiğinde bu yolu denemelisiniz. Sony modellerini yazılımsal sorunlardan kurtarmanın tek yolu budur!

sony-xperia-c3-hard-format-atma

Sony PC Companion üzerinden yapılan işlem baştan yazılım yüklemesi anlamına gelir. Bu da telefonun formatlacağını ve varsa yazılım güncellemesinin yapılacağını gösterir. Adımları görmek için aşağıdaki bağlantıdan daha önce genel bir başlık altında yazdığımız makaleye göz atabilirsiniz.

Sony Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

4 thoughts on “Sony Xperia C3 Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme”
  1. biz de pin kodu unuttuk bağlantıyı onaylauyamıyoruz ne olacak bu durum müdür?

    Acil cevap verebilirseniz ne guzel olur seviniriz.

    1. Pin kodu derken kilit için koyduğunuz güvenlik aşamasından mı bahsediyorsunuz?

    1. ilk yazılım derken? güncelleme sonrası geri dönüş önerilmez. telefonda sıkıntılar çıkabilir, illede sürüm düşürmek istiyorum diyorsanız yetkili servisi ile irtibata geçmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir