Sony Xperi E4 Format Atma – Yazılım Yükleme ve Güncelleme

Sony Xperia E4 akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar yaşamaya başladığınızda ya da ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlar nedeniyle menüye erişemediğinizde telefonunuza format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefona zarar vermeyecek, aksine yazılımsal bir çok sorundan kurtulmasını sağlayacak.

Telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde lütfen önce mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefonu tam dolacak şekilde şarj edin.

Sony Xperia E4 modeline format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden ayar sıfırlaması diğeri ise baştan yazılım yüklemesi. Dolayısıyla Xperia E4 için bir format koduve donanımdan format seçeneği yoktur. Yani kodla ya da tuşlarla format atmak mümkün değildir.

Kullanılabilecek ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izlemelisiniz. Son onaydan sonra telefon sıfırlama işlemi için kapanacak ve temizlenmiş olarak yeniden başlayacak.

sony-xperia-e4-hard-format-atmaDiğer yol olan yazılım yükleme seçeneği için Sony yardımcı masaüstü programı olan PC Companion programını kullanmalısınız. İşlem sonrası telefonunuz formatlanacağı gibi yazılım da en güncel versiyona yükseltilecek. Bu şekilde hem telefon kilitlerinden kurtulacak hem de yazılımsal sorunlar giderilecek. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sony Marka Akıllı Telefonlara Nasıl Yazılım Yüklenir?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir