Sony Marka Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sony, Android işletim sistemi kullanan bir marka ve tıpkı diğer markalarda olduğu gibi akıllı telefonlarında dahili olarak ekran görüntüsü alma özelliği mevcut. Ayrıca bu özelliğe dair uygulama marketi Play Store’da da çeşitli uygulamalar mevcut.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve kullanıcının görüntü üzerinde düzenleme yapabilmesine ya da görüntüyü paylaşabilmesine imkan tanır. Ayrıca ekran görüntüsü çekme, ekran fotoğrafı kaydetme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır.

Sony Xperia serisi akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alabilmek için, telefonun fiziksel tuşlarından yararlanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. Ses kısma ve kilit tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin!

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit Tuşu
sony-xperia-akilli-telefonlarda-ekran-goruntusu-alma
Kullanabileceğiniz diğer bir yol ise kilit tuşuna kısa bir süre basıp, ekrana çıkan bölümde ‘Ekran görüntüsü al‘ seçeneğine dokunmak.

Anlattığımız yöntemleri doğru olarak uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgi de alınır.

Yakalanan görüntüyü telefonun galerisinde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir