Sony Ericsson Xperia X8 İncelemesi

Android bir telefonum olsun, özellikleri orta seviyede olsa da olur ama boyutları küçük olsun diyenler için ideal modellerden bir tanesi.

Sony müdavimi olup Xperia X10 Mini modeli kendisine küçük gelenler için bir kademe büyük boyutuyla ilgi çekici.  Android 1,6 sürümüyle gelen telefonun işletim sistemi 2,1’e yükseltilebiliyor.
600 mhz işlemci orta seviye kullanıcı için iyiyken bazen takılmalara sebebiyet verebiliyor. Örneğin bir kaç uygulamaya hızlı giriş-çıkışlar yapıp ram’i çok kullanan bir program(Angry Birds gibi) çalıştırmaya başladığınızda akıllı telefonunuz ufak tefek takılmalar yapabiliyor.

Yeni çağın vebası Angry Birds hastaları tercih etmese iyi olur. Kamerası bir çok sony modelinde alıştığımız yüksek kalite 3,2 megapiksel kamera deneyimini sunmuyor. Wi-fi, bluetooth gibi uzaktan bağlantıları sorunsuz çalışıyor. Ayrıca 3g desteği dolayısıyla hızlı internet erişimi de sağlayabilirsiniz. Şarj performansı oldukça iyi; yoğun olmayan konuşma ve internet kullanımında üç günün üstüne çıkabiliyor.
Kulaklık çıkışı alışılagelmiş 3,5 mm jack girişlerinden biraz farklı. Bu haliyle üst düzey bir müzik performansı barındırıyor bünyesinde.

Ürünü sıfır alırsanız kulaklığını kaybetmemeye ve bozmamaya özen gösterin, ikinci el alıyorsanız ve müzik dinlemek sizin için büyük bir alışkanlıksa, kulaklığını mutlaka isteyin zira piyasada bulmak oldukça güç.
Dokunmatik duyarlılığı başarılı, çıkış dönemindeki cihazlar baz aldığında kendi seviyesindeki cihazlardan oldukça iyi. Bulunduğumuz zaman diliminde ürünü hala bulabilirseniz fiyatı 370-400 aralığında buna rağmen ikinci el piyasası oldukça güçlü ve 250-300 lira arası değişiyor. Taliplisi ve alıcı çok bir model.
Sony kalitesi arkasına alan model çok zor arıza çıkardığından orta seviyede tercih edilmeli.

Tayfun Sağır

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir