Standart tüm multimedya özelliklerini bünyesinde barındıran Xperia Neo 1 Ghz işlemciye sahip ki bu işlemci tüm işlerinizde size yetecek bir güç sağlıyor.

Cihazda peşi sıra uygulama açıp, kapasanız da uygulamalardan direk çıkıp, açık bıraksanızda cihaz takılma donma gibi aksaklıklara meydan vermiyor. Sadece bazen ram’i çok kullanan uygulamaları kullandığınız esnada arama geldiğinde, zannedersem dokunmatik kendini beklemeye aldığından ekran üzerinden cevaplama yapamıyorsunuz. Fakat kilit tuşuna bir kere basıp sonra tekrar açtığınızda(toplamda 3 saniye) sorunu ortadan kaldırıyorsunuz.

Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemiyle gelen cihazın Android 4.0’a yükseltileceği vaad edilmişti Sony tarafından ki süre olarak haziran sonu temmuz başı gibi bir zaman söylenmişti. Buna rağmen hala güncellemenin gelmemiş olmaması ürünün bir handikapı. Üstelik bir alt kademesi Neo V’ye Android 4.0 güncellemesi çıkmışken!*

Kamerasından üst düzey bir performans almanız kaçınılmaz; 8 MP kamerası çok iyi. 3D panoromik çekim yapabilen kamera sadece ışık düzeni çok bozuk ortamlarda sizi yarı yolda bırakıyor ki bir cep telefonundan o kadarını da beklemek biraz abes olsa gerek. Müzik deneyimi diğer tüm Sony modellerinde olduğu gibi çok başarılı. Kutusunda gelen kulaklığı çamaşır makinesine atıp yıkamanızda hiç bir mahsur yok; ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor(tecrübeyle sabittir!).

Wi-fi hotspot özelliği sunuyor olması büyük artı ki cebinizdeki interneti sevdiklerinizle paylaşmanıza imkan sağlıyor.
3.7 inç ekran ve işletim sistemi düşünüldüğünde şarj performansı yine diğer Sony’ler gibi başarılı; çok yoğun olmayan kullanımlarda 2 günü rahat görüyor.

Dokunmatik duyarlılığı üst seviyede, parasının hakkını veriyor. Dokunmatik performansından kesinlikle memnun kalırsınız.

Barındırdığı özelliklere rağmen fiyat performansı da bence gayet iyi. Sıfırları artık Sony Ericsson’un Sony’e dönüşümünden etkilenip eskisi kadar bulunmasa da 900-950 lira civarı. İkinci el piyasası ise temizlik durumuna bağlı olarak 500-700 arası oynuyor.*

İncelemeye Eklenti: Makalemizde çıkmadığını belirttiğimiz Android güncellemesi Neo için çıkmış bulunuyor. Ayrıca fiyat konusunda da doğal olarak değişiklikler var. Fiyat incelemelerinizi modeller bölümünde Neo’yu bularak yapabilirsiniz.

Tayfun Sağır

4 thoughts on “Sony Ericsson Xperia Neo MT15i İncelemesi”
    1. resmi olmayan flaşlama progrmları ile mümkün ancak riskli bir iştir bu yüzden biz denemedik bu işlemi.

  1. ceplik.com olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz Alper bey. Umuyoruz ileride daha iyi olacak.

  2. sitenizi yeni keşfettim ve harika buldum. onlarca telefon sitesi olmasına rağmen telefon inceleme konusunda çok nesnel davranmissınız. yorumlarınızı. çok begendim. sizleri ilgiyle takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir