Sony Ericsson Xperia Neo MT15i cep telefonunuzun işletim sistemini Android 4 versiyonuna yükseltip Sony Xperia Neo olarak kullanmak için yapmanız gerekenler çok basit. Bu makalemizde bu basit işlemi nasıl yapacağınız konusunda size yardımcı olacağız.

Xperia Neo Android 4 güncellemesini yapmak için iki farklı yönteminiz var. Fakat en geçerli olan ikinci anlatacağımız yöntemdir.

İlk yöntemden başlayalım… Telefonunuz hala Android 2.3 versiyonundaysa Menü> Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Güncellemeleri kontrol et yörüngesini izleyip, wi-fi üzerinden güncelleme yapabilmeniz mümkün. Bu durumda telefon wi-fi üzerinden kurduğu internet bağlantısıyla güncelleme dosyalarını indirir ve sizin onayınızla kurmaya başlar. Güncelleme dosyaları indikten sonra ‘Kur’ işlemine onay verdiğinizde telefonunuz kapanıp, tekrardan açılır ve güncelleme dosyaları işlendikten sonra yeni sürümle telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat Xperia Neo’nun bazı serileri wi-fi üzerinden güncelleme yapamıyor. Bu durumda ikinci yöntemi denemelisiniz. Güncelleme mevcut olmasına rağmen, güncellemeleri kontrol ettiğinizde ‘Telefonunuz Güncel’ uyarısını alırsınız. Dikkate almadan bilgisayarınıza ‘Sony PC Companion’ programını kurun.

Sony Ericsson Android 4

‘Sony PC Companion’ programını sitemizdeki ilgili bölümden indirebilirsiniz; http://www.ceplik.com/sony-pc-companion/

Güncelleme işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının tam dolu olmasını sağlayın. Aksi taktirde işlem başlamayacaktır.

Programı indirin, kurun ve çalıştırın. Program açıldıktan sonra telefonunuzu data kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Bir süre sonra program telefonunuzu görecektir. Görmediği taktirde program yönlendirmelerini takip edin, size yol gösterecektir.

Güncelleme işleminde verileriniz silinmez, bu yüzden yedek almanıza gerek yok. Fakat yinede oluşabilecek bir aksiliğe karşı program vasıtasıyla verilerinizin yedeğini almanızda fayda var. Ayrıca unutmayın ki telefonunuzda sim ve hafıza kartlarının takılı olması gerekmektedir.Sony Ericsson Android 4.güncellemesi‘Sony PC Companion’ programı telefonunuzu gördüğünde güncellemeleri otomatik olarak arar ve eğer varsa(ki Android 4 sürümü altındaki telefonlarda bulur) sol üstte model numarası altında ‘Güncellemeler var’ şeklinde bir uyarı belirir. Bu bölüme tıklayarak işleme başlıyoruz.

Program çok anlaşılır bir şekilde sizi yönlendiriyor. Gerekli ilk aşamaları geçtikten sonra program güncelleştirme dosyalarını indirmeye başlar. Güncelleme dosyaları indirimi bittiğinden program sizden telefon ve data kablonuzu bilgisayardan çıkarmanızı ister. Önce telefonu bilgisayardan sonra data kablosunu bilgisayardan ayırıyoruz. 5-10 saniye bekledikten sonra önce data kablosunu bilgisayara sonra telefonumuzu data kablosu vasıtası ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Buraya dikkat;Geri’ tuşuna basarak telefonumuzu açıyoruz. Telefonun açıldığından ellerimizi tuşlardan çekebiliriz. Zaten bu yönlendirmelerin hepsini program tarafınıza yapıyor.Sony-Ericsson-Xperia-Neo-MT15iTelefonunuz açıldıktan sonra güncelleme dosyaları telefona işlenmeye başlar bu nedenle açılması biraz uzun sürebilir. Telefonunuz tamamen açıldığında artık Sony Xperia olarak emrinizde olacaktır ve programdan ‘telefonunuz artık güncel’ uyarısı alacaksınız.

İşletim sistemi Android 4’e yükselmiş telefonunuzu iyi günlerde kullanın…

7 thoughts on “Sony Ericsson Xperia Neo Android 4 Güncellemesi Nasıl Yapılır?”
  1. YARDIM LÜTFEN!!play store den uygulama indirmeye çalışıyorum fakat google talk kimlik doğrulaması lazım diyor.kimlik doğrulamasını yapmaya çalışıyorum fakat emailime mesaj gelmiyor.

    1. Nasıl bir uygulama indirmeye çalışıyorsunuz ki o doğrulamayı istiyor sizden? Bugüne kadar Google Talk doğrulaması diye bir şeye denk gelmedik.

  2. ALLAH sizden binlerce defa razı olsun telefonum en sonunda güncellendi.ALLAH ne muradınız varsa versin.Çok teşekkürler.

    1. kardes pc compan. mı yaptın güncellemeyi bide yaptığında ta işlemin en başında telefonu kapatacak mıyız acık ta da olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir