Aşağıda anlatacağımız işlem Sony PC Companion programının desteklediği tüm modeller için geçerlidir. Telefonunuzun desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için programı indirip bilgisayarınıza kurmalısınız. Biz konuyu Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i modeli üzerinden anlatacağız.

Öncelikle eğer bilgisayarınızda Sony PC Companion programı yoksa lütfen buraya tıklayıp programı indirin ve kurun.

Telefonunuz normal şekilde çalışıyorsa, sadece yazılım güncelleştirmesi yapacaksanız. Sony PC Companion programını açın ve telefonunuzu açık olarak usb kablo ile bilgisayara bağlayın. Program eğer güncellemeniz varsa sizi yönlendirecektir. Bu işlem telefonunuzdan bir şey silmeyecektir. Sadece yazılım güncellemesi yapacaktır.

Telefonunuz açılmıyorsa, açılıp sürekli reset atarak kapanıyorsa, açılırken şifre, kilit, model, desen istiyorsa yazılım güncellemesi ile beraber komple yazılım yüklemesi yapılması gerekmektedir. Bu durum telefonunuzu aynı zamanda formatlayacaktır.

Telefonunuzun normal çalışmadığını yani açılmadığını varsayarak yzılım yükleme işlemini anlatacağız. Öncelikle Sony PC Companion programını buraya tıklayıp indirin ve bilgisayarınıza kurun. Programı açın Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılacaksınız. Support Zone alanında Başlat butonuna tıklıyoruz.

sony ericsson yazılım yükleme 1

İkinci aşamada karşınıza çıkacak olan ekranda  Telefon / Tablet Bilgisayar Yazılı Güncelleştirmesi‘ni göreceksiniz. Aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan Başlat butonuna tıklayın.

sony ericsson yazılım yükleme 2

Başlat butonuna tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir hata ekranı açılacaktır. Bu hata ekranı herhangi bir telefon/tablet bağlantısının yapılmadığını belirtir. Bu ekranda kırmızı ile işaretlenmiş olan telefonumu / tablet bilgisayarımı onar seçeneğine tıklıyoruz.

sony ericsson yazılım yükleme 3

Bir sonraki aşamada program size bazı hatırlatmalar yapacaktır. Pil düzeyinizin en az %80 olmasını isteyecektir. Bataryanızın yeterli seviyede olduğundan eminseniz alt taraftaki kutucuğu işaretleyip ilerleyin.  Diğer aşamada program  size telefon hafızasındaki bütün bilgilerinizin silineceğini hatırlatacaktır. Silinmesini onaylıyorsanız Devam butonu ile ilerleyin.  Son kez program sizi uyaracaktır, eminseniz kutucuğu işaretleyip ilerleyin.

Program yazılım yüklemesi için hazırlık yapacaktır. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bilgisayarınızın hızına bağlı olmak üzere bu ekran 5-15 dakika açık kalabilir. Lütfen programı kapatmayın.

sony ericsson yazılım yükleme 7

Hazırlık aşaması bittiğinde program sizden model seçimi yapmanızı isteyecektir. Lütfen telefonunuzun modelini seçin. Bazı modellerin “i” serisi listede yer almamaktadır. Eğer telefonunuz “i” serisi ise lütfen “i” olmayan modeli seçin. Örneğin bizim telefonumuz Xperia Arc S yani LT18i ama listede sadece Xperia Arc LT18 var. Bu durumda Xperia Arc LT18 modelini seçiyoruz.  Modeli seçip ilerliyoruz.

sony ericsson yazılım yükleme 8

Model seçiminden sonra program size yüklemeyi nasıl yapacağınızı anlatır. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi şu hazırlıkları yapmanız gerekmektedir.

1:  Eğer telefonu bilgisayara bağladıysanız lütfen kabloyu telefondan ve bilgisayardan çıkarıp bağlantıyı kesin.

2:  Pil şarj seviyesini kontrol edin. Kontrol edemiyorsanız bataryayı iyice şarj edin. Yazılım güncellemesi sırasında bataryanın bitmesi telefonunuzda ciddi sorunlar meydana getirebilir.

3:  Telefonunuz açıksa kapatın. Kapatıp 5 saniye bekleyin.

4:  USB kablosunu sadece bilgisayara bağlayın.

5:  Telefondaki GERİ tuşuna basılı tutup usb kablosunu telefona takın.

NOT: Basılı tutmamız gerekn tuş bazı modellerde değişiklik gosterebilir. Bazı modellerde “C” (clear/silme) tuşu, bazı modellerde “Geri” tuşu, bazı modellerde de ses kısma tuşunu bu işlem için kullanırız. Hangi tuşu kullanacağımızı program bize son aşamada söyleyecektir.

İşlemleri doğru yaptığınızda program telefonu görecek, bağlantı kurup telefon modelini tespit ettikten sonra gerekli olan yazılım dosyasını internetten indirecektir. İndirme bittikten sonra otomatik olarak yüklemesini yapacaktır. Aşağıdaki ekran gene bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 5-30 dakika kadar açık kalabilir. Lütfen bu esnada programı kapatmayın, telefon bağlantısını kesmeyin.

sony ericsson yazılım yükleme 10

Yükleme işlemi bittikten sonra program sizden usb kablosunu telefondan çıkarmanızı isteyecektir. Kabloyu çıkarıp telefonun açılmasını bekliyoruz. eğer telefon otomatik açılmazsa lütfen açma-kapama tuşuna basarak telefonu açın. Yükleme sonrası ilk açılış biraz gecikmeli olabilir. Lütfen sabırlı olun. 5 dakikaya kadar telefon açılmış olacaktır. Program penceresini ilerleyip kapatabilirsiniz. Telefonunuz açıldığında son sürüm yazılım yüklü olarak açılacaktır. ayrıca bütün yazılımsal sorunlar çözülmüş olacaktır.

125 thoughts on “Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i Yazılım Yükleme & Güncelleme & Format Atma”
 1. benim telefonum açılıyo sony yazısıçıkıor sonra xperia yazısı çıkıyo geri sony yazısı çıkıyor durmadna en baştan açılmaya başlıyor buna bir çözüm bulun :D

   1. indir linkine tıklıyorum ve sizn resimlerde gösterdiğiizden farkı bir şey çıkıyor ayrıca telefonu açın kapatın dioyor benim telefon açılmıyorki

     1. halil bey dediğiniz gibi yaptım ses tuşuna basıp açın 5 dk falan bekledim herhangi bir değişiklik olmadı bir yardım edin

 2. sony ericson arc-s lt18i telefonum var açılıp kapanıyor söylediğiniz programda sony güncelleştirme programının bu yazılımı bulunmamaktadır diyor ne yapmalıyım yardım edin lütfen??

   1. root vs programlar hiç yapılmadı daha önceden format atabiliyodum şimdi yazdıgım hatayı veriyor

    1. pc companion güncel değilse güncelleyin, bu arada lt18 ve lt18i yazılımları aynı. lt18 yazılımı çıkıyorsa onu yükleyebilirsiniz.

       1. biraz araştırdım flashtool diye program var bilginiz varsa biraz açıklayabilir misiniz ?

        1. maalesef bu cihaza flash tool ile yazılım yükleme şansımız olmadı. ama mantık aynıdır. cihaza uygun yazılımı bulup flash tool ile yüklemeye çalışacaksınız.

 3. kardeş benım telde reset sorunu var ben pc compoinden telefonu onar dediğimde xperia arc s lt18 sectiğimde herhangi bi yazılımın bulunmadığını söylüyor

 4. hayırlı günler benim telefonumda 4.1.B.0 587 yüklü ama pc companion 4.1.A.0.562 diyor. onar diyorum güncelleştirilemeyen değiştirilmiş yazılım var diyor. yardımcı olurmusunuz.

  1. Merhaba, büyük olasılıkla telafon ya root edilmiş ya da pc companion programı dışında bir programla yazılım yüklenmiş, bü yüzden pc companion artık bu cihazı desteklemez.

 5. benim teldeki yazılım zaten güncel ama tekrardan güncellemem lazım tel hata veriyor en son aşamada teliniz zaten güncel deyip işlem gerçekleşmiyor ?????bu konuda bana yardımcı olurmusunuz???

  1. Işlemi aynen yukarıda anlatıldığı gibi yaparsanız, o hatayı almazsınız. ‘Telefonumu/tabletimi onar’ seçeneğiyle güncel yazılımı tekrar yükleyebilirsiniz.

 6. OLDU ALLAH RAZI OLSUN ABİ TELEFONU KURTARDIM ABİ SENİN İÇİN BİR SAKINCASI YOKSA YOUTUBE DE KANALIM VAR SENİN SİTNİN REKLAMINI YAPMAK İSTİYORUM EĞER OLUR DESEN E POSTAMA MAİL AT BENDE YAPMAYA BASLİYİM

   1. kardeşim belliki birçok kişini hayır duasını almışsın, bende de bir xperia ray st18i cihaz var, ekranda uzun zamandır yeni sürüm hazır güncelleme yap gibisinden uyarı vardı ama dikkate almıyordum, en son başka bir cihaza wi-fi üzerinden bağlanarak sürümü indirdim ve güncelle dedim, birkaç işlem yaptı en son ekranda telefonunuz kapanıp açılacaktır bekleyin dedi, fakat bir kapandı daha da açılmadı, ne bir ışık uayarısı ne bir titreme hiçbir belirti yok, pc ye bağlıyorum yine tık yok, şarja taktım yine yok, bu telefona birşey yapabilmek mümkünmü?

    1. Yukarıda anlatılan işlemleri kendi telefonunuza uyarlamaya çalışın. Eğer tuşa basıp, bilgisayara bağlama aşamasında Pc görmüyorsa yapacak bir şey yok, teknik servise dabnışmalısınız.

     1. Slm krdes ben yaptım oldu saol ama krdes telefonda gezinirken yaklaşık 30 saniyede flan ekranı kararıyor ve telefon kapanıyor sonra kendini tekrar başlatıyor ne yapmalıyım lütfen yardım ett

      1. Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla seçeneğinden telefonu formatlayıp, tekrar deneyin.

   2. Slm krdes ben yaptım oldu saol ama krdes telefonda gezinirken yaklaşık 30 saniyede flan ekranı kararıyor ve telefon kapanıyor sonra kendini tekrar başlatıyor ne yapmalıyım lütfen yardım ett

 7. gercekten cok saolun sanrm olcak cunku telefonum sabha iyiydi bluetooth acınca reset atmaya basladı bir dahada duzelmedi umarm bunla olur buna cok ihtiyacım var.

 8. Hocam Bende xperia arc s var. Telefonu açma düğmesine basıyorum SONY yazıyor 5 snra Xperia yazıor sonra tekrar sony tekrar xperia.. böyle olunca pc ye bağlayamıyorum. ve format atamıyorum.. nasıl bir şey yapabiliriz buna ?

  1. yazılım yüklemek için cihazın açık olmasına gerek yok makaleyi okuyup işlemleri yapabilirsiniz.

   1. Telefonum kapalı,usb ile pc’ye bağladıktan sonra saniyeler sonra sony 4-5 saniye sonra da xperia yazıyor. Xperia yazdıgı sırada usb bulunda fakat tanınmadı yazıyor ve tekrar sony yazısı gelince bağlantı kopuyor bu sürekli tekrarlanıyor..

    1. en son aşamada ses kısma/geri(program hangi tuşa basmanız gerektiğini belirtecektir)tuşuna basıp kabloyu takmanız gerekiyor, buna rağmen sorun yaşıyorsanız lütfen yetkili servisine danışın.

  2. furkan kardeş bunla yazılımını tekrar yazıcak yani bilgisayara windows yükleriz ya onun gibi kardeşim
   yani öyle olması lazım.

 9. Merhaba, iki sorum olacak:
  1. Si telefonum indirdigim uygulamaları bellek kartını görmesine rağmen karta kaydetmiyordu. Root indirdim, fakat çok yavaslayip takılmaya başladı, ne yapmalıyım?
  2.si telefonumda basi uygulamalarda (örneğin instagram) hata verip kapanıyor. Instagram açıyorum, fakat profile tıkladığım anda kapatıyor sayfayı. Bunun için nasıl bir yol izlemek gerekir? Teşekkürler

  1. Merhaba. Android cihazlar genelde uygulamaları telefon belleğine indirirler. Daha sonra uygulama yöneticisinden varsa taşıma seçeneği taşıyabilirsiniz. Uygulama hataları ise genelde güncellemelerden oluşurlar uygulamalarınızı güncel tutmaya çalışın. Güncrl olmasına rağmen sorun yaşıyorsanız uygulamayı kaldırım yeniden kurun.

 10. Ustam Cihaz Lt18i program Pc de kayıtlı Fakat internet yok bu yazılımı gerçeklestirebilir miyiz internet olmadan ??

 11. Merhaba

  Telefonumu bir kaç ay önce yazılım yüklemesi yapıyordum ama şimdi yükleme sırasında hata veriyor (ağ bağlantısında bir sorun olduğu) dan bahsediyor,daha önceleri bu sorunu hiç almıyordum başka bilgisardada denedim yine aynı sorunu verdi.

  yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

  1. Merhaba, Sony sunucularında geçici sorun oluşmuş olabilir, daha sonra tekrar deneybilirsimiz.

 12. En yeni kullanılabilir yazılım: 4.1.A.0.562 diyor fakat benım lt18i cihazıma , 4.1.B.0.587 yükleniyor bir alt versiyonu bunun nedeni ne olabilir.?

  1. Bazı clhazlarin anakartlari versiyon versiyon değişebiliyor. Yazılım güncellemeleri Sony sunucularına bağlıdır. Bu program size güncelleme seçeneği sunmaz.

 13. benim de arkadaşlar gibi telefonum açılmıyo. yukarda anlatılanları uygulayacagm ancak anladıgım kadarıyla telefondaki her şey silinmiş olack . rehber kayıtlarını kurtarma şansım yok mu format atmadan önce. yardımcı olursanız sevinirim

 14. Hocam bu sony pc companion programını indirdim benim telefonu sony ericsson xperia arc lt15 olarak algıladı ama telefonun hakkında kısmında lt18i yazıyor bu nasıl oluyor. yardımcı olursanız sevinirim

 15. benim tlf num nokıa 603 wifi ile internete bağlanmaya çalışıyorum şifresini giriyoum ama kurulum olmuyor kolay ayar erişimini başlatmak için kablosuz istasyonda düğmeye basın ve devamı seçin yazısı çıkıyor o düğme nerde onu anlamadım sadece devama basıyorum bu şekilde olmuyor yardımcı olursanız sevinirim..

  1. modeminizi kapatıp geri açın ve tekrar deneyin. şifenin doğru olduğundan emin olun.

 16. Allah razı olsun güzel gardasım. Millet kari kız peşinde koşarken sen insanlara birseyler öğretiyorsun.

 17. telefon bırden kapandı sonra tekrar sony ve exprıa yazısı geldı ama ana ekranı acmıyor basa donuyor sureklı markası ars s lt18i nası yapabılırım ?

 18. iyi gunler benım telefonum sony experıa mıro.telefonumdakı fotoları bılgısayara atayım derken sony companıon uygulaması geldı ve yukle yazısı cıktı bende yukle dedım.daha sonra bbılgısayara yuklendıkten sonra bılgısaayrın sarjı bıttı kapandı.telefonda da ne foto ne vıdeo kaldı.bunları telefonuma gerı nasıl yukleyebılırm mumkun mu???

  1. tekrar telefonu pc companinona bağlayıp senkronize edilip edilmediğini kontrol edin. senkronize edilmişse bilgisayarınızda yedekler olması lazım. edilmemişse kurtarma olanağız pek yok gibi. eğer telefonda hafıza kartı varsa hafuza kartını çıkarıp şu program ile silinen dosyaları kuratarabilirsiniz.

   http://www.cardrecovery.com/

 19. resimleri telfonun belleğinden bilgisayara aktarırken işlem tamamlanmadan usb kabloyu çıkardım. resimler bilgisayara hiç yüklenmemiş. telefonda galeride dosya içerisinde resimler varmış gibi görünüyor ama resimleri açmıyor.bellek kartını bilgisayara taktığımda o dosyaları görmüyor. resimleri nasıl kurtarabilirim?

  1. kes yapıştır yamışsanız ondan dolayı sorun çıkmış olabilir. bu tür durumlarda kopyala yapıştır yapmak en mantıklısı.

   sizin sorununuza gelirsek. resimler telefon hafızandaysa geri getirmeniz zor olacak. hafız kartındaysa recovery programları ile geri getirmeniz mümkün. bunun için bu programı kullanabilirsiniz. http://www.cardrecovery.com/

 20. sony companion ile yazılım onarımı yapılırken telefonun pasaport kayıtlı olması bişeyi etkilermi?

 21. Lt18i telefona yazılım güncellemesi yaptm ama bazı uygulama ma ve oyunlar hata veriyor eski fabrika sürümüne tekrar dönebilirmiyim ?? Nasıl dönebilirim cevaplarsanız sevinirim …

  1. Sony cihazları icin manuel yazilim yukleme secenegi yok. Ancak bu is icin geliştirilmiş baska programlar var. Yalniz bizim d3neme şansımız olmadı.

 22. merhaba. xperia z telefonumun ekranı yere düşmesi sonucu kırıldı. hiç görüntü alamıyorum. ancak sony pc companion telefonumu görüp yazılım güncellemesi yapabiliyor. sizce cihazım kullanılabilir durumda olurmu ekran değiişimi yaptırsam.

  1. Merhaba. Genelde cihazin anakarti zarar görmüyor ancak Pin kodu olmayan bir sim kart takip arama yaparak ses kontrolu yapmanizi oneririm. Seste de sikinti yoksa baska sorun çıkacağını sanmıyorum.

   1. cevabınız için tşk. cihazın ekranıyla beraber şarj gösterge ışığıda kırıldı sanırım. şarj ettiğine air belirti yok sadece ısınıyor. sony pc companion ile formatlayıp yazılım güncelledim. sonrasında cihazı açıyorum ama ekran görüntüsü alamadığım için açıldığını da anlayamıyorum. bu durumda sim takıp açma düğmesine basmam ve cihazı açmam daha sonra arama yapmama engel değil değilmi. yani cihazı açabilmem ve başka telefondan arayabilmem gerekir mi.

    1. evet tam olarak onu demek istedim. pin kodu olmayan bir kart takın. açma düğmesine basın. biraz bekleyin. başka bir telefondan cihazı arayın. çalarsa şebeke alıyor demektir. hatta dokunmatik panelden aramyı cevaplamaya da çalışın dokunmatik çalışıyor olabilir. cevaplayabilirsiniz ses gidip gelmediğini de kontrol edebilirsiniz.

     1. teşekkürler. söylediklerinizi deneyeceğim. umarım çalışır. sorum olursa size tekrar danışmak isterim. iyi geceler.

 23. BENİM TLFNUM XPERİA ARC S LT 15 MSJ YAZIM DİLİ TÜRKÇE İKEN İNGİLİZCE OLMUŞ. DİLİ TEKRAR TÜRKÇEYE ÇEVİRDİM AMA HALA KLAVYE VE YAZIM DİLİ İNGİLİZCE BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

  1. Klavye ayarlarindan istediginiz dili seçebilirsiniz. Ayarlarda veya klavye acikken çark işaretine dokunun ayarlar açılacaktir.

 24. s.a. kardes yazılım guncellerken kablosunun orjınalı olması onemlı mı degıl mı ??

  1. bütün telefonlar için ve işlemler için orjinal kablo kullanılmasını öneririz. orjinal olmayan kablolarda data hızı ve yoğunluğu çok düşük.

 25. kardeş yükledim telefon acıldı çok teşekkürler. bir sorum daha olacak
  internet ayarları indirilemiyor paketim oldugu halde veri de açık bnu nasıl yapabilirim acil yardım..

  1. internet ayarlarınızı elle yapmanız gerekiyor. mobil ağlara girin orda kişisel erişim noktalarından yeni apn oluşturum ilk iki kutucuğa internet yazıp kaydedin.

   1. telefon arc s lt 18i telefonum bı anda kapandı sony ve expreia yazıları gelıyor ana ekran acılmıyor .s onu nasıl yapcaz .s

  1. başka bir yazılım derken? yukarıda anlattığımız şekilde yükleme yaparsanız telefonunuza orjinal ve son sürüm yazılımı yklemiş olacaksınız.

    1. yazılım işletim sistemidir. şuan elinizde olan telefonunuzun modeli nedir? arc veya arc s ise dediğim gibi yazılım yüklemesi yaparsanız orjinal ve resmi son yazılımı yüklemiş olursunuz.

 26. Bnde LT18İ var telefon açılıyor fakat açılış ekranı habire tekrarlanıp duruyor Sony PC Companion programında sizin dediğiniz işlemleri yaptıktan sonra telefona ait yazılım bulunamadı diyor ne yapmam gerek acil yardım ???

 27. merhaba sony xperia arc s lt18i telefonum war fakat bazı arkadaslardaki gibi telefonum açılıp kapanıyor kendi kendine res atıyor we düzelmiyor telefoncuya gidiyorum yaptırıyorum ama her ay aynı işlemi tekrarlıyor telefon hediye olarak geldi ama sanki taksit ödergibi her ay telefoncuya para ödüyorum telefoncu teknik bir arıza oldugunu söylesede ben internetten arastırdıgım kadarıyla telefonumda virus oldugunu tahmin ediyorum 2 gün önce aynı sorunu çıkardı bende telefoncuya sinir oldugum icin internetten arastırmaya basladım sizin siteyi buldum ve dediğiniz her adımı teker teker uyguladım işe yardı sanırım telefonu benm gibi res atan arkadaslara tavsiye ediyorum mutlaka yapın ugrasmayın telefocuyla zor bişey deil — SİTE YETKİLİLERİNE KONUYU ACANLARA HERKESE TEŞŞEKKÜR EDERİM–

 28. mrb xperıa arc s kullanıyorum telefon ıle tum uygulamalara gırebılıyorum ama kayıtlara telefon rehberıne ve veri kullanımına giremıyorum yeşil androıd sembolu cıktı kayıtlar ve rehber sembolleri yerınde ve tıkladıgımda (maalesef com.sonyerıcsson.androıd.soci alphonebook işlemi durdu dıyor ne yapmam gerekıyor yardımcı olabılırmısnız ???

  1. merhaba, hayır sadece telefonda bulunan diller güncellenir. arapça için marketten morelocale 2 uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

 29. sağolasın ustam artık xperia larada müdahale edebiliyorum.
  program 10 numara çalışıyor

 30. Bende st 2310i miro var Telefonu fabrika ayarlarına aldım herşey silindi nete giriyorum soruaçmıyor ama google play i açmıyor başka sorun yok yardımcı olursanız sevinirim tsk ..

  1. en başta telefonu bağlamasanız bile o aşamaya kadar gelir. önemli olan o aşamadan sonra telefonu görmesi. isterseniz bilgisayarınızı bi resetleyip tekrar deneyin.

  1. son adımda telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor işte. telefonu kapatın. geri tuşuna basılı tutarak usb kablosunu bağlayın.
   buna rağmen tepki vermiyorsa telefonunuzun soketişnde sorun var demektir.

   1. bağlıyorum ama cevap vermiyor soket de sorun olsa en başta görmez telefonu anlamadım yahu.

 31. Bahsettiginiz sorun batarya ile ilgili degildir. Yazilimsal sorun olustugunda oyle hatalar cikabilir. Bataryayi sarj edip burada anlatilan yazilim yuklemesini yapabilirsiniz.

  1. telefon hiç açılmıyor suanda ilk acılırken cok fazla enerji cektitiginde dolay bataryanın güçü yetmiyor.

 32. Merhaba sony xperi LT18i var telefonum tam acılırken kapanıyor bazende sony yazısı geciyor xperi yazısı gelmiyor.normalde bu durum 2-3 ay öncede başlamıstı ama suanda tamamen acılmıyor.benim düşüncem battaryada dolayı olabilir bu tür bi sorunla karşılaşan arkadaşlar cevap atarsa memnun olurum….

 33. xperia arc s telefonum var.bir kaç hafta önce avast yüklemiştim.kablosuz ağ açıktı,hiç bir siteye girmedim ama avast durduk yerde tehdit algılandı diye açılıp kapanmaya başladı,telefonu sadece açıp kapatabiliyorum,hiç bir uygulamaya giremiyorum,sürekli ana ekrana atıyor.makalede dediğinizi yapsam düzelir mi?

  1. düzelir, telefonu sıfırlamış olacaksınız sonuçta. telefonunuzda virüs varsa avast uygulamarın çalışmasını engeller.

 34. Xperia Arc s telefonum. ancak sürekli kapanmaya başladı. bundan dolayı bilgisayara verilerimi(telefon numaralarımı…) aktarıp tamire göndermek istiyorum fakat sony pc conpanion programı bunu yapmıyor sanırım. hangi programla bu basit işlem gerçekleşebilir. verilerimi yedekleyebilirim?

  1. PC Companion; cihaz yazılım güncellemeleri, kayıt ve ajanda yönetimi ve ayrıca, telefon içeriğiniz için yedekleme ve geri yükleme özelliği sunar.

   şuan elimde sony cihaz olmadığı için detaylı bilgi veremiyorum ancak telefonunuzu pc companiona bağladığınızda yedekleme araçları çıkacaktır.

   1. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra telefonumda aşırı ısınma ile beraber ekran göröntüsü gidiyor. Soguduktan sonra normale dönüyor. Eski yazılıma nasıl geri dönebiliriz. Telefonda uzun konuşmalarda ekran göröntüsü gidiyor.lütfen bu konuda yardiminizi bekliyorum.

 35. abi telefonum xperia arc s abi yazılımı bi kere güncelledim en iyi seviyede companionda nasıl bağlanılıra tıklıyorum ara 5 saat duruyor yinede bişey gelmiyor bide telefonda mesela oyun oynuyorum 2 el oynuyorum telefon atıyor oyunu ne yapmam lazım lütfen bilgi verin

  1. bilgisayar telefonunu görmüyor demekki. başka kablo dene, başka kablo ile de yanısı olursa telefonun soketinde sıkıntı olmuş olabilir.

 36. sony erıcson expria arc s telefonumu (lt18i) yı sony ye cevırıp andorıdını yukslttım ancak kasmalar olustu..sony erıcsona gerı donmek ıstıyorum nasıl yapabılırım??

  1. maalesef bu konuda pek bilgi yok. daha önce biraz araştırdım ben de ama tatmin edici bilgi bulamadım.

 37. Pc teli görüyor ancak program görmüyor ne yapmam lazım
  Telefonum sürekli xperia yazısında kendini resetliyor telefon açık olmadan yazılım yüklemenin yolu var mı ?

  1. anlattığımız işlemi telefon açık değilken de yapabilirsiniz. makaleyi bir kez daha okuyun, en son telefonu bilgisayara bağlayacaksınız.

   1. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra telefonumda aşırı ısınma ile beraber ekran göröntüsü gidiyor. Soguduktan sonra normale dönüyor. Eski yazılıma nasıl geri dönebiliriz. Telefonda uzun konuşmalarda ekran göröntüsü gidiyor.lütfen bu konuda yardiminizi bekliyorum.

    1. Geri dönüş ile ilgili daha once islem yapma sansimiz olmadi ancak bahsettiginiz sorun yazılımsal gibi gözükmüyor. Defalarca bu islemi yaptik bahsettiginiz gibi bir sorunla karsilasmadik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir