Sony Ericsson Xperia Arc LT15i İncelemesi

Duyurulduğunda ve tasarımı ortaya çıktığında akıllı telefon kullancılarında büyük bir merak uyandırmıştı Arc. Bu merakın hakkını vermiş ve oldukça başarılı özelliklerle gelmişti. Özellikle ince tasarım ve 4.2 inç büyüklüğündeki ekranla birlikte HDMI çıkış beklentileri karşılamıştı. Fakat daha sonra özellikle işlemci geliştirmesini arkasına alan kardeş model Arc S bu merakın yerini yeni bir modele bırakıverdi.

Xperia X10 harici diğer modellere göre iyi bir ekran boyutuyla gelen makine eğerki ilk seferde Arc S gibi daha iyi bir işlemciyle geliyor olsaydı çıkış döneminde büyük sükse yaratabilirdi. Üst seviye bir cihaz olmasına rağmen çeşitli makyajlamalara maruz kalmış kardeş modelinin piyasaya sunulması cihazı üst seviyenin alt sıralarına itmiş oldu.
Cihazın kardeş model polemiğini bir kenara bırakıp performans incelemesine gelirsek, rakip markaların müdavimi cihazları arasından yine diğer Sony’ler gibi sağlamlığıyla sıyrılabilir. Artık dokunmatik performansı kötü cihaz pek kalmadı ama bu boyutlarda böyle bir dokunmatik hassasiyeti sunulması kullanıcı için oldukça iyi bir durum.
8 MP kamera gündüz çekimlerinde oldukça başarılı, müdavimlerinin önünde bir netlik sunuyor. Gece flaş desteği olmasına rağmen mükemmel fotoğraflar çekemeyeceğiniz bir gerçek.

Ses özelliği yine markanın geri planı düşünüldüğünde oldukça iyi, cep telefonları arasındaki en net sesleri alabildiğiniz cihazlardan birisi.
Dahili olarak sunulan Timescape uygulaması üst seviyedeki bir çok Sony gibi sosyal ağları çok pratik bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.
Yan aksesuarlarını bulmanız rakip Samsung ve iphone gibi kolay olmasa da bulduğunuz aksesuarların çok kalitesiz olmaması bir avantaj.
Cihazla alakalı değindiğimiz diğer noktaları görmek için Arc S – LT18i incelememize göz atabilirsiniz.

 

Tayfun Sağır

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir