SMS Dolandırıcılığına Dikkat!

Cep telefonlarına gelen “Tebrikler 200 TL kazandınız” ya da “Son gün! Kredi kartı alışverişlerinizden kazandığınız Konbara Para Puanlar 200TL’ye ulaştı. Hemen şu numarayı arayın ve puanlarınızı ücretsiz aktifleştirin” gibi mesajlara dönüş yaptığınızda dolandırılıyorsunuz. Cep telefonlarına bu mesajların gitmesini sağlayan ise hala aktif olarak çalışmaya devam eden bir e-ticaret sitesi. 

Şikayetvar’a gelen şikayete göre B.E cep telefonuna gelen mesajın içinde yazan telefon numarasını aradığında “Kredi kartını düzenli ödedidiğiniz için tablet, cep telefonu, 2 adet kol saati, navigasyon cihazı ve 2 adet 25 gr altını 950 TL’ye alabilirsiniz” dediler. Şahıslara inanarak kredi kartı bilgilerini verip ürünlerin tarafına gelmesini bekleyen tüketici günler geçmesine rağmen ürünlerin gelmemesi üzerine dolandırıldığını anladı.

Cep telefonlarına gelen mesaj üzerine mağdur olan vatandaşların Şikayetvar’a yazdığı şikayetlerden bazıları şöyle:

*Babama bir mesaj geldi. Mesajda 200 puan kazandığını ve hemen şu numarayı arayın yazmış. Babam arayıp kredi kartı bilgilerini vermiş. Ancak kredi kartından ertesi gün aynı miktar bir daha çekilmiş.
Bunun üzerine arayıp iptal ettirmeye çalıştık. Değil ödemeyi ürünü bile iptal etmediler. Ayrıca bir şey söylememize müsaade etmesen telefonu yüzümüze kapatıyorlar. İptaliniz gerçekleşti diyorlar ancak ödeme hala kredi kartında duruyor.

*Her gün arıyorum ürünler ne oldu diye 10 gün içinde kargoya verilecek dediler, verilmedi. 14.gün kargoya verildi dediler. MNG kargoyu aradım. Biz de sipariş gözükmüyor dediler. 16. gün tekrar ardım her zaman telefona çıkan E*** bey diye biri ürünlerin biri eksikmiş. O yüzden kargo ya verilmemiş özür dileriz 16 gündür 58. özür. Bugün kesin kargoya acil koduyla vereceğiz en geç 3 günde ulaşır dedi hala bekliyoruz.

sikayethaber.com

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir