SlidePad 704CE model tabletinizde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz hata, aşırı donma, yavaşlama yaşıyorsanuz veya model, desen kilidini unuttuysanız, bloke ettiyseniz tableti formatlayarak yaşadığınız bu sorunları çözebilirsiniz.

Format işlemi tabletinizdeki verileri sileceğinden dolayı öncelikli olarak yedeklemesini yapmayı unutmayın ve şarj oranı minimum %25 seviyesinde tutun. Model, desen kilidinden dolyaı format atacaksanız yedek alma imkanınız olmayacaktır.

Format atma işlemi için iki yöntem vardır.

Birinci seçeneğiniz menüye ulaşabildiğiniz durumlarda ayarlardan yedekle ve sıfırla seçeneği ile tabletinizi formatlayabilirsiniz. Bu işlemi tabletinizde aşırı donma ya da yavaşlama olmasında, yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerde veya Play Store uyarısı aldığınız durumlarda yapabilirsiniz. Yani ilk yöntemde  izleyeceğiniz yol Uygulamalar > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla. 

İkinci yöntem ise tabletinizin desen kilidini unutmuş olmanızdan kaynaklı menüye ulaşamadığınız için tuş kombinasyonu ile formatlayabilirsiniz. Bu yöntem diğer tabletlere nazaran daha kolay ve basittir.

Tabletiniz kapalı vaziyetteyken Ses Açma ve Açma-Kapama(Güç tuşu)’na beraber basarak tabletinizi açın ve tuşlara basmayı bırakmayın. Tabletinize 4-5 saniye sonra Android logosu çıkacaktır. Bu logodan sonra 2-3 saniye sonra formatlama işlemi yapacağınız Recovery Mode önünüze gelecektir. Bu mode geldikten sonra tuşlara basmayı bırakabilirsiniz. Ses kısma tuşu yardımıyla Wipe Data Factory seçeneğine gelip Güç tuşuna bir kere bastıktan sonra tekrardan Ses kısma tuşu yardımıyla Yes, Delete All User Data seçeneğine gelip Güç Tuşu ile onaylıyoruz.

SlidePad-704CE

Tabletinizin formatlama işi bittikten sonra tekrardan Recovery Mode’una geri dönecektir. Reboot System Now seçeneğine Güç Tuşu yardımıyla tıklayıp tabletimizi yeniden başlatıyoruz.

Böylelikle tabletimizi formatlamış oluyoruz…

2 thoughts on “SlidePad 704CE Tablet Format Atma”
 1. hocam cihaz kesinlikle hiçbir moda girmiyor android logosunda kalıyor

  1. ekranda android logosu varken tuşlara basmayı deneyin.
   güç + ses açma
   güç + ses kısma
   ses açma + ses kısma
   güç + ses açma + ses kısma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir