Skytech ST-720 model tabletinizde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya model – desen kilidini unutmuş veya bloke ettiyseniz tablete yeniden yazılım yüklemeniz gerekecek.

Yazılım yüklemesi tabletinizde tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silerek tableti fabrika ayarlarına çevirecektir.

İşleme başlamadan önce tabletin batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesibe getirin.

Yükleme yapabilmeniz için aşağıdaki dosyalara ve çalışan bir usb kablosuna ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  BatchTool

2: GS720A(ST-720)-M746D-RK2928-update-20130723

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

İlk defa yükleme yapacaksınız tabletin sürücülerini yüklemeniz gerekecek. İndirmiş olduğunuz ikinic dosyada sürücüler mevcut. Sırasıyla işlemleri yapın.

İlk defa yükleme yapıyorsanız bilgisayarına sağ tıklayıp özelliklere girip Aygıt Yöneticisini açın. Burdan sürücünün yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz.

1: Tableti açık şekilde bilgisayara bağlayın. Sürücüleri yükleyin. Bilinmeyen aygıt uyarısı alırsanız. Bilinmeyen(ünlem işaretli) aygıta sağ tıklayıp güncelleştirmeyi seçip indirdiğiniz(Driver klasörü) sürücüleri yükleyin. Sürücülerin yüklendikten sonra BatchTool programını açın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Bağlantı renginin pembe olması gerekiyor. Pembe rengi göremiyorsanız tabletin bağlantısını kesip tekrar bağlayın.

skytech 1001 yazılım yükleme format atma 1

2- Pembe rengi gördüğünüzde Switch butonuna tıklayın. Tablet kendini kapatıp yazılım yükleme moduna geçirecektir. Bu esnada da sürücü yükleme işlemi gerçekleşebilir. Yine bilinmeyen aygıt veya ünlemli aygıt görürseniz indirdiğiniz sürücüleri yükleyin. Sürücüler başarıyla yüklendiğinde pembe olan renk maviye dönecektir. Mavi(bazen yeşile dönebilir) rengi gördüğünüzde yazılım yükleyeme başlayabilirsiniz.

skytech-720-yazılım-yükleme-format-atma-2

3- Sağ üstteki butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz GS720A(ST-720)-M746D-RK2928-update-20130723 yazılım dosyasını seçin.  İşlemi bşlatmak için Upgrade veya Restore butonlarından birisini kullanabilirsiniz. Biz Upgrade ile yüklemeyi yaptık.

Yükleme işlemi bittiğinde tabletiniz kendini otomatik olarak açacaktır. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Lütfen tablet açılabna akadar bekleyin. Tablet açıldığında bağlantıyı kesebilirsiniz.

4 thoughts on “SKYTECH ST-720 Tablet Yazılım Yükleme – Format Atma”
  1. Kardeş ben senin dediklerini yaptım yaptım ROCKCHİP programından switch basıyorum Fail hatası alıyorum ve tablet kapanıo açılmıyor bi yardım etsen

    1. sürücülerin doğru şekild eyüklendiğinden emin olun. bilgisayarı kapatıp açın ve yeniden deneyin.

      1. Tableti bilgisayara bağlıyorum bilgisayar tanıyor normal yani sonra programı açıp switch e basıyorum sonra usb aygıtı tanınmadı dior köşede sonra tablet kapanıyor sonra sürücüleri kurmaya çalıştım x64 klasörünü açıp win8 e girip ordaki .inf dosyasını seçiorum ve sonuç şu bu sürücü bu platform için öngürülmemiş sistemim 32bit windows8.1 TABLETİMİN FORMATA İHTİYACI VAR YARDIM EDİN LÜTFEN

        1. wimdows 8.1 işletim sisteminizle ilgili bir sorun bu sanırım. lütfen windows 7 veya xp olan bir bilgisayarda deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir