SkyPad A702 Model tabletinizde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz donma, kasılma, uygulama veya işletim sistemi hataları, ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerden dolayı format atmak isterseniz, bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm verilerle uygulamalar silineceğinden, lütfen işlem öncesi veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanıp, zarar görmesini engellemek için şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın.

Öncelikli yöntem, telefonunuzun ayarlar menüsüne girebildiğiniz yöntemdir. Ayarlar menüsünde Yedekle ve Sıfırla seçeneğine tıklayarak sıfırlamayı yapabilirsiniz.

Diğer yöntem ise uygulama menüsüne giremediğiniz, kilit desenini unutma-bloke etme gibi durumlarda yapacağınız yöntemdir.

Bu yöntemde tabletinizi kapatın.

Aynı anda Ses Açma ve Güç(açma-kapama) tuşuna birlikte android logosu gelene kadar basılı tutun. Android logosu geldikten sonra tuşları bırakın. Bu ekrandayken Güç tuşuna basılı tutup bir kere ses açma tuşuna basın. Format seçenekleri ekrana gelecektir.

Çıkan ekranda ses kısma tuşu yardımıyla Wipe Data Factory seçeneğine gelip güç tuşuna basın. Tekrar ses kısma tuşu yardımıyla Yes, delete all user seçeneğine gelip güç tuşuyla onaylayın.

SkyPad-A702-Tablet

 

Telefon verileri kendi kendine silecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra telefon ana ekrana geri dönecek. Reboot System Now seçenğine  Güç tuşu ile bir kere basarak telefonu yeniden başlatın.

İşlem tamamdır.

10 thoughts on “SkyPad A702 Tablet Format Atma – Sıfırlama”
  1. Ses kaldırma tuşu kırık :( Android multi tools ile tableti makina görmüyor.
    En son yapılacak şey çöp göründü gibimi yoksa?

  2. bi arkadaşımın tableti aynısı ama bi çin uygulaması yüklemiş galiba tableti çökmüş ne yapmalıı yardım etmem lazım :)

    1. orjinal yazılımını bulup yüklemeli, bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadığı için maalesef yönlendiremiyoruz.

    1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin. android logosundan sonra da yapmanız gereken işlemler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir