Samung J500FN Galaxy J5 modeli telefonunuzda yazılımsal sorunlar varsa bu sorunları gidermenin yolu yeniden yazılım yüklemektir. Yeniden yazılım yüklemesi cihazdaki eksik ve bozuk sistem dosyalarını yeniler. Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal Android 6.0.1 Polonya romudur.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. ;Menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın.Bu işlem sadece J500FN modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: J500FNXXU1BPH1_XEO1BPH1_Poland_6.0.1

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

j500fn-yazilim-yukleme

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: J500FNXXU1BPH1_J500FNXEO1BPH1_J500FNXXU1BPF5_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

9 thoughts on “Samung J500FN Galaxy J5 Yazılım Yükleme”
  1. bağlantı kuramıyorsunuz demektir. Telefon soketinin sağlam olduğundan emin olun. Sorunun bilgisayardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için başka bir bilgisayarda da deneybilirsiniz.

 1. Dediğinizi aynen yaptım pass yazısı da geldi telefon yeniden başlatıldı Samsung yazısında kaldı açılmıyor yardım edin

 2. hocam kolay gelsin j510fn z3x ile unloc yapıyorum ama no answer from phone hatası alıyorum bu işlemi yapmak için telefon rotlu olması gerekiyormu yardımcı olursanız sevinirim

   1. usta bende umlock yapmak istiyorum j500fn modeline ama Reading phone info…
    Reading IMEI… Ok
    IMEI: 35899007009????
    Unlocking… error (0)

    Done with Samsung Tool PRO v.27.7 hatasını alıyorum bi bilgin varmı

     1. abi şimdi bakıyorum italya romu çıkmış daha yeni. yuklesem problem olur mu? 4g yerıne lte yazıyor polonya romunda sinir oldum. en stabil çalışan rom hangisi acaba. bnm j5 singapurdan geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir