Samsung, Windows Phone 8’li Telefon Sunacak

Küresel Windows Phone pazarında yüzde 1.6 paya sahip olan Samsung’un, yoluna sadece Android ile devam etmek istemediği öne sürülüyor. Bu iddiaları güçlendiren sebebin adı, SM-W750V.

Nokia, 2013’ün sonunda ortaya koyduğu yüksek performansla Windows Phone piyasasının yüzde 92.1’ini ele geçirmiş durumda.

Akıllı telefon piyasasının yüzde 82’sine sahip olan Android ile yoluna devam eden Samsung ise Google’ın yanı sıra diğer markalarla olan işbirliğinden de kazancını artırmak istiyor.

WPcentral sitesinin haberine göre, hakkında fazla bilgi bulunmayan SM-W750V, Samsung’un 2014’te sunacağı Windows Phone tabanlı telefon olacak.

windowsphone-samsung-w750v

 

Bluetooth markasının sahibi Bluetooth SIG şirketinin sitesinde verilen bilgiye göre, SM-W750V’nin Kuzey Amerika’da satışa sulacağı kesin. Diğer bilgiler, telefonun 5 inç genişlikte ve 1080p ekrana sahip olacağı yönünde.

Samsung’un 2014’te Windows Phone ile oldukça geniş ürün yelpazesini Windows Phone ile daha da renklendirmesi, işletim sisteminin güçlendiği Kuzey Amerika ve Avrupa’da sonuç verebilir.

ntvmsnbc

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir