Samsung Wave 525 S5253 Yazılım Yükleme

Kies ile güncellediğiniz Samsung Wave 525 S5253 model telefonunuzdaki sorunlar düzelmediyse,  telefonunuzda Samsung Apps uygulaması eksik veya yoksa telefonun yazılımını sıfırdan yükleyerek bu sorunları aşabilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Yazılım yüklemesine başlamadan önce bilgisayarıma indirmmemiz gereken 3 dosya var.

Bunlar;
1: MULTİLOADER V5.65
2:S5253JVJK2
3:S5253JVKJ3

Ayrıca bağlantı esnasında sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

Her üç dosyayı indirip .rar arşivinden çıkarınız. Telefonunuzu kapatıp sim kart ve hafıza kartlarınız telefondan çıkarın ve ses kısma + kamera + açma-kapama düğmesine basarak telefonun Download mode‘una geçmesini sağlayın. Şimdi indirmiş olduğumuz Multiloader programını açıyoruz ve telefonumuzu data kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Kies açıksa veya otomatik açılırsa lütfen onu kapatalım. Programda Port Searc butonuna tıklayıp programın telefonu görmesini sağlıyoruz. Program telefonu görünce aşağıdaki resme bakarak indirmiş olduğumuz S5253JVJK2 klasoründeki dosyaları seçiyoruz.

s5253 yazilim yükleme 1Resmin büyük halini görmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Bütün işaretlemeleri doğru yaptıysanız sağ altta bulunan Download butonuna basarak işleme başlıyoruz. Bu esnada kesinlikle telefonumuzu kablodan ayırmıyoruz. Bu yükleme işlemi bittikten sonra telefon bazı yüklemeler yapıp kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kendini yeniden başlatınca multiloader programını kapatıp geri açıyoruz ve telefonu kablodan ayırıp kapatıyoruz. Telefon kapalıyken tekrar ses kısma + kamera +açma-kapa tuşları ile download mode’una alıp kabloya bağlıyoruz.

Programdan port search yapıp telefonu buluyoruz ve bu sefer de aşağıdaki resme bakarak S5253JVKJ3 klasöründeki dosyaları seçip işaretlemelerimizi yapıyoruz.

 s5253 yazılım yükleme 2

Resmin büyük halini görmek için lütfen üzerine tıklayınız.


İşaretlemeleri doğru yaptığımızdan emin olduktan sonra sağ alttaki Download butonuna basıp işleme başlıyoruz. İşlem bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.Telefon yeniden başlayınca yazılım yükleme işlemi başarı ile sonuçlanmış demektir. Şimdi telefonumuza Türkiye ayarlarını yüklemek için tuş ekranını açalım ve *#272*SSDD# kodunu tuşluyoruz. Burdaki SSDD telefounumuzun saat ve dakikasını ifade etmektedir. Örneğin telefonda saat 18:43 gösteriyorsa biz *#272*1843# kodunu gireceğiz. Kodu girdikten sonra çıkan listeden TUR seçeneğini seçip  kaydet diyoruz. Telefon kendini resetleyecektir. Yazılım yükleme işlemi bitmiştir.

Author: Halil Akgül

215 thoughts on “Samsung Wave 525 S5253 Yazılım Yükleme

  1. Açılsın da 1.1 olsun. Bu telefonlara destek son bulmuştur. O yüzden elinizde olanla yetinmeniz gerekiyor.

 1. Merhaba. Yazınızı okuyarak Samsung Wave 525 telefonuma yazılım yükledim. Fakat sorunum gitmedi. Benim sorunum; telefonun sol üst köşesinde soru işareti çıktı ve arama yapamıyorum bu yüzden. Yazılım yüklemem de sorunu çözmedi. Sıkıntımı nasıl giderebilirim bilgisi olan var mı

   1. Teşekkür ederim. Telefonu satmıştım. Daha sonra kullanan kişi bana bu şekilde bozulmuş şekilde verdi ve kullanamadığını söyledi, ben de geri iade aldım. Sağlam telefonu bozuk aldım yani. İmei sorgulattım, herşey normal çıktı. Sizce sorun ne olabilir başka. Telefonun sol üst köşesinde soru işareti var. Arama falan yapılmıyor.

 2. bütün programları indirdim telefonu dawlondgetirdim bilgisiyara bagladım multiladori actım portsearcha bastım nasıl anlayacam telefonu buldu bulmadı

 3. dosyaları indirdim kurdum bağlantıyı sağladım multioderx dosyasını açıyorum fakat port search tuşuna basıyorum alt tarafda dosyalar gelmiyor

 4. Download Start Ch[0]
  Apps 49283.1KB OK[114.3s]
  Error : Rsrc1 Write [50.1s] Napmam gerek yardımmmm

     1. sürücü: driver: bilgasayara bağladığınız bir cihazın bilgisyar tarafından tanınabilmesi için gerekli tanımlama.

      com port değişebilir, sanırım konu hakkında pek bilginiz yok, ne yaptığınızdan emin değilseniz lütfen araştırıp ondan sonra işlemi yapmaya çalışın. yazılım yükleme işlemleri riskli işlemlerdir. Yapılan bir hata telefona kalıcı hasarlar verebilir.

 5. Merhabalar bütün işlemleri yaptım ancak son işlemi yapamıyorum Türkiye ayarlarını yükleyemiyorum ve de sim kartını görmüyor

   1. Dediğiniz işlemide yaptım farklı bir sim kartıda denedim tekrar yüklemeyide yaptım ancak olmadı. Bu son işlem için Türkiye ayarlamaları için yani sim kartı olması gerekiyor mu . Sim kartının soketinde bir arıza olsa yüklemeyi yapmadan önce de çalışmazdı sanırım.

    1. *#06# kodunu girip IMEI numarasının durup durmadığını kontrol edin. arama ekranındayken *2767*3855# kodunu girip telefonu sıfırlayın. Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa kartı takıp çıkarırken sim yuvasına zarar vermiş olabilirsiniz.

     1. Telefonu sıfırladım ancak hala aynı sorun devam ediyor. Artık yapacak bisey yok teknik servise göstereceğim. Hayatımdaki ilk yazılım yükleme başarısız oldu . Yardımlarınız içinde teşekkür ederim.

 6. Merhaba hocam tüm yüklemeleri yaptım tel açılmıyor eksik ne olabilir sadece download açılıyor selamlar
  Download Start Ch[0]
  Apps 49283.1KB OK[128.7s]
  Rsrc1 54001.7KB OK[92.7s]
  Rsrc2 614.8KB OK[1.2s]
  CSC 19062.8KB OK[67.0s]
  SHPAPP 47169.5KB OK[61.9s]
  PFS 16957.4KB OK[23.3s]
  All files complete[381.7s]

   1. haklısınız hocam batarya değişince açıldı tr ye döndü sadece wifi açılmıyor tuşuna basınca yanıp kapanıyor hangi ayarları yapmalıyım.Teşekkürler Hocam

  1. Hocam selamun aleykum ben teleofnu ses kısma ile dowloand moda alıyorum multiloaderdan butun dosyaları seçip dowloand tuşuna bastığımda baya bir bekliyor sonra serial port open error hatası alıyorum nedir bunun çözümü

 7. yaptımda olmadı sanırım dediğin gibi yaptım telefon yenıden acıldı ama android değil

  1. Bada cihazlara yazılım yükleme işlemi maalesef diğer telefonlar gibi değil, biraz sancılı. Ancak aşağıdaki yorumlardan da görülebileceği üzere bizim dışımızda da işlemi başarıyla gerçekleştirenler var. Bu durumda yapabileceğimiz tavsiyeler kısıtlı; başka bir kablo veya başka bir bilgisayar deneyin.

  1. Bada cihazlara yazılım yükleme işlemi maalesef diğer telefonlar gibi değil, biraz sancılı. Ancak aşağıdaki yorumlardan da görülebileceği üzere bizim dışımızda da işlemi başarıyla gerçekleştirenler var. Bu durumda yapabileceğimiz tavsiyeler kısıtlı; başka bir kablo veya başka bir bilgisayar deneyin.

  1. işlemleri doğru yapmanıza rağmen bu hatayı alıyorsanız farklı bir yazılım deneyin. yine aynı hatayı alıyorsanız telefonda donanımsal bir sorun olabilir.

  2. telefonu bilgisayara bağlıyorum şarj oluyor yazıyor ve hiç gitmiyor telefon bilgisayara bile bağlanmıyor ne yapmam gerekiyor?

  1. cihaza yazılım yüklenmesine rağmen telefon açılmıyorsa farklı bir sorunu vardır, arıza tespiti için lütfen bir teknik servise danışın.

 8. nolur yardım edin samsung wave 2 telefonuma android yüklemeye çalışırken bir şeyi yanlış yaptım ve file not failed hatası verdi.Download moddan çıkamıyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz?? :(

 9. yüklemeyi yapmak için seçmeye başlıyorum fakat en altta bulunan PFS yi bulamıyorum klasörde ?
  Yardımınızı bekliyorum

  1. ikinci aşamada var sadece pfs. tüm dosyaları idirdiğinizden ve dpğru dosyaları seçtiğinizden mein olun.

 10. Kardeşim güzel anlatımın ve paylaşımın için Allah razı olsun. Kurtardık telefonu.

 11. beyler 3 tuşa aynı anda basıyorum ya kamera çıkıyo ya sahte arama yada telefonu kapat çıkıyo nolur yardım edin bana faceboktan ulaşabilirsiniz Muhammet Pekmez foto var

 12. 1.SİNDE COM104 YERİNE COM3 ÇIKIYOR VE Warring : Security fail!! UYARISI VERİYOR SÜREKLİ KONTROL EDİYORUM AMA DOSYALAR YERLİ YERİNE KONDU.

  1. com port bilgisayardan bilgisayara değişir, makaleyi dikkatlice okuyup baştan deneyin lütfen.

   1. denedim sürekli ama olmuyor işlemler tamam fakat Warring : Security fail hatası veriyor hep başka bir şekilde yapamazmıyım?

    1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen olmuyorsa lütfen bir teknik servise danışın, farklı bir sorun var demektir.

 13. Ben 2. işlemi yaparken fps dosyasını kabul etmiyor. resimdeki dosya bende gözükmüyor yardımcı olun lütfen

 14. ben 1. işlemi yaptım 2. işlem sırasında upload data to pc geliyor ne yapmalıyım ? (lütfen yardım )

    1. dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olun. bu işlemi defalarca başarılı bir şekilde yaptık. sizin telefonda sorun çıkıyorsa büyük olasılıkla başka bir sorunu var.

    2. ses açma+kamera+açma kapama tuşlarına bastım security fail hatası vermiyor kırmızı bant içinde download yazısı olacak

 15. yazılım yüklenirken hata oluştu dedi ve telefonum kapandı açılmıyo neden olabilir bilginiz varmı

  1. şarj bitmişse bağlantı kopmuş olabilir. bataryayı doldurum baştan başlayın.

   1. şarj bitik dehil şu anda telefonum ne şarj alıyo nede açılıyo tamamen kapalı hiç bir tepki alamıyomm

    1. yarıda kesilse bile telefonun download moduna girmesi lazım. download moduna girmiyorsa teknik servise gitmesi gerekeir. ama dediğim gibi başka bir batarya ile deneyein mümkünse.

     1. ilginize teşekkürler çok sağolun her şeyi denedim ama telefn açılmıyo şarj almıyo ekran gelmiyoo içinde bişeylerin yanma ihtimali olabilirmi acaba tekrar ilginizden dolayı çok teşekkür ederim

      1. hayır yanma gibi bir durum olmaz sadece şansızlığınıza boot dosyasını yüklerken yarıda kesilmişse boot etmiyor olabilir. box yardımıyla boto edilmesi lazım. bunu da teknik servisler yapar.

 16. ellerinize sağlık yazılım konusunda üzerinize tanımıyorum. İşlerinizde başarılar…

 17. kardeşim benim pc de kies var dediğin progrramlarıda yükledim okumuyo sokette sorun vardır diye dier pc den denedim ondanda olmuyo ama o pc de kies yok sence denesem olurmu ?

  1. telefon soktinde sorun varsa pc değiştirmenin anlamı olmaz. telefon soketin, kontrol ettirmeniz lazım. ayrıca diğer pcde kies yoksa zaten bağlantı gerçekleşmez.

 18. acil yardım multiloader proğram telefonu gördü tüm dosyalar eksiksiz işaretlendi dowloada başladı fakat Patch_dsp Erase diye eror verdi napacağım telefonsuz kaldım acil yardım

 19. hocam ne yapsam da multiloader teli görmüyor..

  2 yıl önce yine yapmıştım. ama bu sefer olmuyor.

   1. kardeşim telefonu pc’ye bağlıyamıyorum. 14 ayrı pc de denedim olmuyor. şarj oluyor ama kies falan görmüyor..

    bu işlemi sd kart kullanarak yapabileciğim bi uygulama var mıdır .. teşekkürler.

    1. büyük olasılıkla telefon soketinde sorun vardır o zaman. bu modele hafıza kartı ile yazılım mümkün değildir.

   1. ya onu geçelim benim telefonu gördü kurarkrn bağlantı kesildi şimdi telefon ne açılıyor ne kapanıyor ölü gibi hiç tepki vermiyor download moduna da almıyor ne yapçam kafayı yedim tel 2. el garanti yok

    1. doıwnload moda geçmiyorsa sıkıntılı bir durum, box ile yazılım yüklenmesi gerekebilir, yine aynı işlemleri yapıp yüklemeye başlarken * tuşuna basılı tutup kabloyu takın. yine görmezse dediğim gibi bir teknik servise gitmeniz gerekebilir.

   1. samsung allp ten uygulama indiremiyorum samsun hesabim var ve tekrar girmiyo hesaba silemiyorumda ne yapmaliyim

 20. pekı bada 2.0 yükseltme hakkında bir bilgi alabilir miyim? yükseltebiliyo muyuz s5253 u?

  1. resmi olarak yayınlanmış bada 2 sürümü de yok ancak internetten modifiye edilmiş yazılımlar bulabilirsiniz. yalnız tavsiye etmiyoruz.

 21. bütün aşamaları doğru şekilde yaptım. telefon açıldı fakat *#272*0115# kodunu girdikten sonra karşıma liste çıkmıyor. türkiye ayarlarını yapamıyorum.acil yardıma ihtiyacım var.

  1. telefon saatini doğru girerseniz çıkacaktır. 0115 yerine telefon ekranında gördüğünüz saat ve dakikayı girin.

   1. tamam oldu şimdi. çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. ve ayrıca androıt yüklemek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

 22. Bide editör kardeş ben telefonumu bada 2.0 yükseltmek istiyorum bada 1.1 yavaş ve eski telefonum markası wave 525 s5253 makale yüklerseniz sevinirim. bir tane var kiesle güncelleyin diyo günceleldim ama bi değişiklik olmadı tleefonda :S bende yazılım güncelledim http://www.ceplik.com/samsung-s5253-bada-yazilim-guncellemesi/
  kies tekrar bağladım yazılım tekrar kurmak için bu enson üretici yazılımıdır diyo :S napcam bi yardım et :( :( :(

  1. Merhaba, bu model için Bada 2.0 sürümü yayınlanmadı. internette modifiye yazılımlar var ancak tavsiye etmiyoruz. telefonun bir çok özellliği çalışmıyor.

 23. Öncelikle mrhb. Editör kardeş çok saol dediklerini aynen yaptım oldu. Bütün arkdaşalra öneriyorum dikkatli bir şekilde yaparsanız hiç bir şekilde sorun çıkmıyor yeniden sağol.

 24. ben ilk söylenenleri harfiyen yaptım fakat telefonum açılmıyor, badamın amblemi çıktığı zaman garip birşeyler oluyor ve gitmiyor, bende bu sefer kapattım, ama şimdide 2. yi yapamıyorum,upload data to pc diyor artık download diyeceğine, programda ise warring: security fail! diyor. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

    1. telefon download moda geçiyorsa veya ekranda pc ve telefon ikonları varsa yükleme yapılır. dosya seçimlerini ve işaretlemeleri doğru yaptığınızdan emin olun.

     1. download moda sanırım geçmiyor. açma-kapama,ses ve kamera tuşlarına bastığımda ekrana sarı bir şeridin içinde ‘upload data to pc’ diyor. şuan gerçekten gece gece sinirlerim tepeme çıktı. birşeyi beceremiyorum.

      1. yanlış dosya yüklemesinde veya daha önce kod girilerek telefonun sistem ayarları değiştirlmişse ortaya çıkar bahsettiğiniz hata. bir teknik servise götürüseniz box yardımı ile yazılımını yeniden yüklerler.

       1. muhtemelen yanlış doysa yükledim. teknik servise götürmem gerekecek sanrım. teşekkürler.

  1. sitemizde yazılan btün yazılım yüklemerini önce biz deneriz. işlem başarıyla biterse siteye ekleriz.

 25. multide dosyaları eksiksiz seçip dowlsnd dedigimde serial port open error diyor yüklemiyor neden acaba admin ?

  1. sağlıklı bir bağlantı kuramamışsınız halen. lüten başka bir bilgisayarda deneyin.

 26. gerçekten bu kadar yararlı ve yardımsever bir site olmayı nasıl başarıyorsunuz ceplik.com okudugum her yazı yaptıgınız tüm emekler için teşekkürler hepinize .

 27. telefonu sürekli zaten usb ile şarj edip dosya aktarımı yaptıgım çok fazla olurdu yani usb ve soket veya okuma sorunu yok şimdi yine taktıgımda telefon şarj oluyor falan seskıs kamera usb yapıp dowlanda getirdim yine görmedi her türlü görmüyor pc telefonu

  1. ya soket bozuktur ya kablodandır ya da bilgisayardandır. aygıt yoneticisini açıp doanım yüklemelerine bakın. ünlem işaretli aygıt var mı yok mu diye, ünlem işaretli aygıt varsa sürücüler yüklenmiyordur.

     1. normal kies kurmuştum kur diyosun tekrar kaldırıp kurarım kiesi o ünlem işareti kiesle kalkıcak mı diyorsun ünlem işaretindeki driveri ayrıntısını alıp tek olarak indirme düzeltme işlemi yapamazmıyız

      1. bilgisayarda kies kurulu olduğunda telefon driverini otomatik yüklemesdi lazım. (eğer o ünlem işareti telefon ile ilgiliyse) kiesi yeniden kurun bilgisayarı resetleyin ve aygıt yoneticisi açıkken telefonu kabloyla bağlayın.

       1. telefonun kablosunu çıkarttıgımda ünlem gidiyor yani ünlem tamamen telefonla alakalı verdigin linkten kiesin 71.9 mb olanını sorunsuz kurup pcyi resetlemiştim tekrar kaldırıp kurmak işlemi dışında ünlemi yok etmek için başka çözüm yokmudur yani ünlem işaretili sürücü ayrıntısı USB\VID_04E8&PID_6795&REV_0001 olarak gözüküyor burdan tek olarak çözüme gitme şansımız yok sanırım ?

        1. yapılacak işlemler gayet basit. bilgisayara kies yüklenecek, bilgisayar resetlenecek, telefon bilgisayara usb kablosuyla bağlanılcak. sürücüleri yüklenecek. başarız olunuyorsa(ki oluyo) başka bir bilgisayarda denemeniz gerekir. sorunun nerden kaynaklandığını öğrenmeniz lazım. yoksa uzadıkça uzar.

   1. bilgisayarınızın usb gücü telefonu download modta görmeye yetmiyor da olabilir. mümkünse başka bir pcde de deneyin.

    1. şuan bu 3. laptoptaki deneyişim yine kies yüklendi herşey hazır telefonu dowland moda getirip usb takıyorum ve aygıt yöneticisinden bakıyorum ünlem işareti ve kies de multide görmüyor telefonu .s

     1. o zaman telefon soketinizde sorun var, data yolları farklıdır. onlar zarar görmüş olabilirler.

 28. kies de telefonu görmesi gerekiyor ama dimi kies de görmeyip de multide görme olasilıgı ? aynen dedigini de yaptım görmüyor telefonu

 29. merhaba rahatsız ettim özür dilerim telefonum wave s5253 telefon birden kapandı ve her açmaya çalıştıgımda normal bi şekilde açılırken bada yazısı geldiginde donup kalıyor açılmıyor kısacası bende sayfanızdaki dowland moda geçip yazılıp yükleme olayını yapmak istedim fakat kies veya multiloader telefonumu görmüyor usb kablosu 3 tane değişirp baktım pcden ses geliyor takıldıgına işaret olarak ve eminim soket de bozuk degil kies de güncel yükledim usb hata düzeltme de yaptım birçok şey yaptım ama telefonumu görmüyor bilgisayar yarıdmlarınızı bekliyorum telefonsuz kaldım

  1. merhaba, bilgisayarınızı resetleyin. telefonun bataryasını çıkarıp geri takın. Kies açılırsa geri kapatın. kiesin kapalı olması lazım. sonra multiloader ile tekrar deneyin. işe yaramazsa başka bir bilgisayarda deneyin.

 30. bitti kardeş işe yaradı çok sağolasın inşallah daha iyilerini de keşfedersin

 31. bir de bulabilirsen android paylaşırsan mutlu oluruz telefonda potansiyel var denendi daha önce de ben yapamadım Bada Türkiye’de frager denemişti.

 32. Editör bey teşekkürler yazılım için ellerine sağlık şu an yüklüyorum önceden android deneyim orjinal ayarları bozmuştum :D şimdi app store dan indirme yapabilirim :D

 33. benim telefonum wawe 525 samsung appasa girmio telefonu fabrika ayarlarına aldım gene girmior yardımcı olurmusunuz

 34. erase hatası verdi
  bataryayı çıkarıp taktım telefonu yeniden açtım bu kez telefonla bilgisayar arasında ünlem işareti çıkıo ve öylece kalıyo
  yarım lütfen saolun

 35. Abi her şeyi yaptım Erase hatası verdi . çıkardım telefonu bataryayı çıkardım baştan taktım açarken telefonla bilgisayar resmi arada da ünlem çıkıo daha da ilerlemiyo yarım ederseniz sevinirim.

 36. ya bu tel açılıyo hiç bi sorun olmadan fakat herhangi bi yere bastığım anda donuyo kalıyo öyle, kaç defa bataryayı çıkarıp taktım ama olmadı yıne aynı yıne aynı. ne yapmam gerek formatta atamıyorum tuşlara bastığım an donup kalıyorr???? lütfen yardım???

 37. telefon s525 5253 mesaj bölümüne girince hafiza dolu diyor oysa 2tane mesaj var resim müzik vs de yok nasil halledebilirim

 38. ya bilader lütfen yardım lütfen kardeim telefonum birden bire kapandı ve açılmadı açılınca samsung wawe ekranında takılı kalıyor neyse flaslama şlemni yaptım daa önceden bldiğim çn sorunsuz yaptım fakat şuan şebeke telefona elmyor lütfen yardım şebe else ble 1 dal falan gelyor

 39. İyi günler. Benim telefonumda Samsung Apps, Facebook ve Twitter programlarının sadece isimleri var. Tıklayınca programı çalıştırmıyor. Programların resimleri de gitti.Samsung Apps programı widget olarak ta var ama o da çalışmıyor. Sizin göstermiş olguğunuz bu işlemlerin aynısını denedim ama yinede omladı… Yardımcı olursanız sevinirim…

  1. aynı sorunları olan bir kaç telefonu burdaki işlemleri yaparak düzeltmiştim. sizin telefonunuzda işe yaramıyorsa full yazılım atılması gerekebilir, bunun box yardımıyla yapılması gerekecek, bir teknikl servise danışabilirsiniz.

   önce telefonu formatlayıp ardından burdaki işlemleri bir daha denemenizi tavsiye ederim ama.

    1. telefonunuzda bir sıkıntı yoksa yapmanıza gerek yok. ikinci işlem bir çeşit güncelleme.

 40. kardeş dedigin gibi yapıyorum.
  S5253JVJK2 burdaki dosyaları yüklüyor fakat 5253jvkj3 burda hata veriyo

  Download Start Ch[0]
  Apps 49283.1KB OK[130.6s]
  Rsrc1 54001.7KB OK[111.3s]
  Rsrc2 614.8KB OK[2.7s]
  ERR : NAK_INVALID_FCS 0
  Error : CSC Write [36.0s]

  nedenini anlamadım gitti

  1. invalid fsc diyor. fsc dosyası seçmemeniz gerekiyor. lütfen adımları doğru yaptığınızdan emin oalrak tekrar deneyin.

    1. hocam işlemleri ben defalarca başarılı şekilde yaptım. lütfen sırasıyla baştan deneyin. hala aynı sorun devam ediyorsa telefonunuzda ilgili başka bir sorununuz olabilir.

 41. Kardeş Allah razı olsun. Gerçekten çok teşekkür ederim, beni büyük bir dertten kurtardın. Telefonu bada 2.0 a çeviriyim derken INDIA sürümünü yükledim, telefon ingilizceydi, TR yapıyım derken telefonu çökerttiydim. önceki indirdiklerimle tekrar kurabilirim dedim ama olmadı. Çok araştırdım sayende telefon orjinal yüklemeye geri döndü sanırsam. Eskisi gibi oldu. Bu adam bir numara beyler, gerçekten kurtarıcı. Bir ara sandım ekran ana kartı felan yandı diye ama Allah’ a şükür düzeldi. Adminin dediklerini yaparsanız sıfır gibi tekrardan geri yükleme yaparsınız. Sürüm yükselmiyor. Şunu öğrendim bilmediğim işe burunumu birdaha sokmam, bilen şart :) Kolay gelsin, Teşekkür ederim :)

 42. ARKADAŞLAR BEN PROGLAMLARI INDIRDIM AMA BIR TURLU ÇALIŞTIRAMIYORUM TELEFONU GÖRMUYOR NASIL YAPASILIRIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

    1. telefon ile bilgisayar bağlantı kuramıyorsa bunun 3 nedeni vardır.
     1: sürücüler(kies) yüklü değildir.
     2: kablo bozuktur
     3: telefon soketi bozuktur.

     lütfen bunları kontrol edin

     1. bada 2 yukluyemıdım arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz
      kies yukyu
      sım çıkarttım
      hafıza kartını cıkarttım
      telefonu kapattım
      kamere+açma kapama+ ses tuşlarına batım
      dowlond konumuna gecırdım
      ups kaplosunu takıp
      kıes telefonu görmuyo
      kablo degiştırdım
      çaresızım bana yardımcı olurmusunuz

      1. bada 2 yüklemenizi tavsiye etmiyorum, cihazda sorunlar oluşuyor. bizim anlattığımız bada 2 yükleme değil, aynı yazılımı geri yükleme işlemidir.

       ayrıca kies ile yükleme yapacaksanız telefonu download moduna almanız gerekmiyor, telefon normal şekilde çalışıyorken kies telefonu görür. ayrıca türkiye için bada 2 kies güncellemesi yok diye biliyorum.

 43. dediğiniz programları yükledim telefonumu indirme moduna alıp programları açtım ama program telefonumu bulmuyor

  1. Bilgisayarinizda kies yoksa lutfen kiesi indirip kurun. Kies olmasina rağmen gormuyorsa telefon soketinde sorun olabilir.

 44. arkadaşım sana ne kadar teşekkür etsem azdır. samsung wave 525 marka telefonumu başka bir kaynaktan bada 2.0 a çevirmeye çalıştım olmadı cihaz çalışmaz hale geldi. aklıma eski yazılımı tekrar yüklemek geldi. 2 saat araştırma yaptım sonra senin siteni buldum paylaştığın dosya sayesinde telefonuma yazılımı tekrar yükledim. şimdi telefon tekrar normale döndü. çok sağol senin gibi paylaşımcılar olduğu sürece internet daha güzel.

 45. hocam çok teşekkür ederim telefonumu yeniden yükleyip başlatabildim ilk işim buraya geri donup teşekkür etmek oldu. çok sağolun emeğinize sağlik…

  1. Rica ederiz. Sitemizde yazilan tum yükleme konuları once tarafimizdan deneniyor ancak bazen driver vs arızaları çıkabiliyor. Sorununuzu cozdugunuze sevindim.

 46. bilgisayarımda kies programı var ordan da gormuyor telefonu.daha once de böyle olmuştu servise vermiştim düzelmişti.yazılımsal bir sorun olduğu belli.peki bu multiloader programının en ustundeki MSM6250/MSM6250A LSI ve benzeri opsiyonların hangisini seçmememiz lazım? gerçi hepsini de denedim ama işe yaramadı.teşekkür edrim yardımın için inşallah çözerim.

  1. resimde hangisi seçiliyse onu seçmeniz lazım. telefonu download moda aldığınızdan emin olun, hala bağlantı kurulamıyorsa soketinizde de sorun olmuş olabilir.

   1. peki program telefonu görünce port search un salondaki 4 satırdan biri doluyor mu? nasıl anlıyoruz gordugunu?

    1. hocam lütfen konuyu bir kes daha okuyun ve resimleri inceleyin, bağlantı kurulduğunda com port numarası yazar kutucukta.

 47. port search a basinca program telefonu görmedi ne yapabvilirim görmesi için. benim telefon mesaj yazarken donmuştu ondan sonra da açilirken ekrana bada logosu geliyor ya hani orda donuyor ondan ıleriye geçemiyor.

  1. işaretlemeleri ve dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olun. erase hatası veriyorsa telefonunuzda bir sıkıntı var demektir, silme hatası veriyor, telefondan eski yazılımı silemiyor. işaretlemeleri ve dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın.

   1. defalarca denedim ama olmadı. Bada 2.2 yükledikten sonra resetlemeye başladı. yalnız yukarıda gösterdiğiniz resimin 1. sinde hata veriyor 2. yi rahatlıkla kuruyor. ilgilenirseniz memnun olurum. teşekkürler

 48. arkadaşım ilk dosyayı yüklerken Rsrc1 ERASE hatası veriyor ve ilerleme duruyor. Acil yardım telefonsuz kaldım.

  1. bilgisayarda kies yoksa kiesi kur, sürücüleri yüklemesi lazım. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinde dıkıntı olabilir.

  1. hotfile.com da dosyalar. sorun yok, bi tane indirdikten sonra diğerini indirmek için biraz bekletebilir.

 49. 2.resimdeki adımları yaptım fakat yüklemi işlemi olmadı :( port kısmında Warring :Security fail!! programın sağdaki akış diyagramında da
  Download Start Ch[0]
  Warring : Security fail!!

  yazısı çıktı… işin içinden çıkamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  teşekkürler…

    1. lütfen dosya seçimlerini ve işaretlemeleri doğru yaptığınızdan emin olun. bu işlem denenerek yazılmıştır, sizin telefonunuzda işe yaramıyorsa başka bir sıkıntı olabilir.

     1. merhaba bende aynı sorunu yaşadım şu şekilde çözdüm:

      telefonu usb kablosundan çıkar sonra bataryayı çıkar ve 15 dk takma . 15 dk sonra tekrar tak telefonu download moduna (ses kısma, açma-kapama, camera tuşu) geçir. multi loaderi aç gerekli dosyaları seçip telefonu bilgisayara bağla ve yuklemeye başla. Yükleyecektir ;)

      1. Kesin bir çözüme ulaşamayan arkadaşlar, fatihemre nin dediğini yapın bataryayı çıkarıp bekleyin sonra editörün dediğini yapın VE WİN .! :) teşekkürler editör :)

 50. 1. Adımı uyguladım telefon açılıp kapandıktan sonra ses kısma+kamera+kapama açma tusuna bas dıyosun.Bastım bı daha download moduna geçmedi UPLOAD data to PC çıktı olmuyo orda kaldı :/

  1. bu işlem denenerek yazılmıştır. telefonunuzun s5253 olduğundan emin. ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşunu deneyin.

  1. pardon resimler karışmış, iki tane yazılım klasörü indirdik biri S5253JVJK2 diğeri GT-S5253JVKJ3.
   ikinci resimde GT-S5253JVKJ3 klasoründeki dosyaları seçmeniz lazım.

 51. merhaba ben aynısını yaptım fakat wi-fi çalışmıyor, telefoncuya gosterdim yazılımsal dedi ama yinede değişen birşey yok başka ne yapabilirim bu durum için

  1. yazılım yüklemenize rağmen hala açılmıyorsa donanımsaldır. Wi-fi entegresi zarar görmüştür, başka bir teknik servise götürüp durumu anlatabilirsiniz.

  1. bu sitede yazılan bütün işlemler denenerek yazılmıştır. yanlış işlem yapmazsanız telefonuza hiçbirşey olmaz.

  1. bada 2 olacak demedik ki :) bu işlem aynı yazılımı geri yükler varolan yazılımsal sorunları ortadan kaldırır. Wave 525 için resmi bada 2 yazılımı çıkmadı diye biliyorum. Yükleyenler var ama bayağı sorunluymuş, bluettoth wi-fi falan çalışmıyormuş.

 52. samsung 5230 cep telefonu türkçe dil paketi yapmak için girmem gereken kodu yazabilirmisiniz rica etsem :)

  1. star 5230dan bahsediyorsunuz dimi? türkçeye çevirmek için yazılım yüklenmesi lazım, şu an elimizde star telefon yok ancak araştırma yapıp başarılı bir yükleme tespit edersek burdan da yayınlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.