Samsung Wave 2 S8530 telefonunuzda Bada 1 kullanıyorsanız veya yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir sorun yaşıyorsanız telefonu Bada 2.0 ye yükselterek hem telefonunuzu güncel duruma getirebilir hem de var olan sorunları çözebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzdaki önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Ayrıca sağlıklı bir yükleme için yazılım yüklemesinden önce telefonunuzu formatlamanızı öneririz. Telefonunuzu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğer telefonunuz Türkiye çıkışlı ve  çalışır durumda ise Kies üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Kies yoksa buradan indirip kurunuz. Programı kurduktan sonra çıp telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Program sizi yönlendirecektir.

Telefonunuz yurtdışından gelme veya yazılımsal bir problemden dolayı normal çalışmıyorsa/ açılmıyorsa MultiLoader programı ile yazılım yükleyebilirsiniz.

İhtiyacımız olan dosyalar: Multiloader V5.65 & S8530JVLC2 Bada 2

Dosyayı indirip bir klasöre çıkardığımızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.

s8530 dosyalar

MultiLoderX_v5.65 programını açıyoruz ve aşağıdaki gibi dosya seçimi işaretlemeleri yapıyoruz.Lütfen aşağıdaki resime bakın ve kırmızı ile işaretlenmiş noktalara dikkat edin.

BOOT:  BOOTFİLES
Amss: amss.bin
Apps: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.rc1
Rsrc2:  Rsrc2_S8530(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.ffs
CSC: CSC_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.csc
SHP APP: ShpApp.app
FOTA: bplib_S8530OpTurkeyCommon.fota

s8530 wave 2 odin bada 2 yazılım yükleme

Telefondan sim ve hafıza kartlarımızı çıkarıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma + kamera + güç(açma-kapama) tuşlarına basıp telefonu Download Mode‘una alıyoruz. Telefon ekranında Download Mode yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın be telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi olacaktır. Eğer donanım yüklemesinde sorun yaşıyorsanız lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun ve işlemlere baştan başlayın.

Telefonumuzu usb ile bağladıktan sonra programdaki Port Search butonuna basıp telefonu buluyoruz. Ready mesajı yazdığında hazır demektir. Program penceresinin sağ altındaki Download butonuna basıp yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kişisel ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Tebrikler artık Bada 2.0 kullanıyorsunuz.

104 thoughts on “Samsung Wave 2 S8530 Bada 2.0 Yükleme”
 1. hocam iyi günler dediğiniz her şeyi yaptım ama portları açamadım galiba.
  yani resimde görülen COM31 bir türlü çıkmıyor.
  telefon şuanda dowland mode ye aldım. ufak bir yazılım yüklemesi dediniz ama olmadı

  1. Merhaba, bilgisayar telefonu görmüyor demektir bu. Telefonun soketinin sağlam olduğundan emin olarak başka bir kablo ve usb portu ile bağlanmayı deneyebilirsiniz.

 2. YUKLEME YAPMAK İSTEDİGİM ZAMAN ERROR:BOOTLOADER WRİTE HATASI ALIYORUM SEBEBİ NE OLABİLİR

  1. yazma hatası veriyor, cihazda donanımsal bir olabilir, bir kaç kez daha deneyin olumlu sonuç alamıyorsanız arıza tespiti için bir teknik servise danışmanız iyi olacaktır.

  1. Emre merhaba. Hayır, bu cihazlara Android işletim sistemi yüklenemez. Aslında ilk zamanlar yapılabiliyordu fakat çok sorunlu bir işlem. O yüzden yapabileceğiniz ancak Bada 2.0’a yükseltmek olabilir.

 3. abilerim benim telefonda wave 2 8530 ben dowload oluyor ama sonra bısey yok bi cok kez denedım ama nafile sonra mavi ekran geldi hemen geri gitti ve şarj olmuyor şarj resmı çıkıyor ve oyle kalıyo napcam bi yardımcı olurmusunuz

  1. büyük olasılıkla şarj soketi bozulmuştur. Önce bir teknik servise gösterin.

 4. Wave 2 -s8530 cihazım da arada ekrana kendiliğinden ses yükseltip azaltma menüsü geliyor kendiliğinden sesi kısıyor ve donuyor.Kapatıp açma gereği duyuyorum.3 defa format attım ama düzelmedi sizce ne yapmam gerekli.Teşekkürler

  1. Büyük olasılıkla yan ses tuşları kısa devre yapıyordur. Cihazın sökülüp tuş kısımlarının temizlenmesi gerekiyor.

 5. Çok teşekkür ederim arkadaşım bada 2.0 türkiye fw si sammobile da bile yok aramaktan yorulmuştum fakat senin uploadını bulunca çok sevindim.

 6. tsk ederım abi halledıyorm suanda dowloand moduna aldım olursa bgun duada bendensınız :D

  1. Download Start Ch[0]
   BootLoader 1703.9KB OK[0.7s]
   Dbl 281.5KB OK[0.8s]
   Wait reset !!
   FOTA 1814.6KB OK[1.2s]
   Apps 26738.7KB OK[13.7s]
   Rsrc1 41156.6KB OK[16.2s]
   Rsrc2 2980.3KB OK[1.4s]
   FFS 46153.7KB OK[79.8s]
   CSC 36724.7KB OK[71.3s]
   SHPAPP 140001.3KB OK[181.3s]
   All files complete[383.8s]

   hersey tamam ama cıhaz acılıyor bada yazsından sonra cıhaz a sım takılıymıs gıbı sım arıyor ne ama icinde sım yk neden boyle yapıyor?

 7. abi kolay gelsın ben dedıgınız gıbı cıhazı dowloand moduna alıyorm ancak cihazz renk renk ekran gelıyor basılı beklıyorum gene olmuyor

  1. İşlemi baştan, dikkatlice tekrarlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın, arka taraftaki ana USB girişlerinden birini kullanın, başka kablo ve hiçbiri olmazsa başka bir bilgisayarda deneyin.

 8. merhaba burada denilen her şeyi yaptım ama telefonum bada s8530 wave 2 sürüm yükseltmiyo telefonda açılmıyo ne yapabilirim. teşekkürler.

  1. Telefon açılmıyorsa sorun donanımsal olabilir. Bir teknik servise başvurmanızı öneriyoruz.

 9. hocam ERR:FOTA ERASE hatası alıyorum sebebi nedir ? cihaz bada 1 di açılır açılmaz donup kalıyordu firmware ile düzelir dedim öylece kaldı şuanda wave 2 yazısından ileri gitmiyor

  1. Başka bir kabloyla, olmazsa başka bir bilgisayarda deneme yapın. Yapılması gerekeni yapıyorsunuz fakat sorunun donanımsal olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurun.

 10. sa hocam telefon download moduna geçiyor 2 saniye sonra kapanıyor upload moda geçiyor nasıl yapmam lazım ?

  1. A.s ne amaçla yazılım yüklemesi yapmayı düşünüyorsunuz? Yani telefon şu an açılıyor mu?

   1. telefon açılmıyor yanlız açık mavi bi ekran içindede yazılar falan geliyor download moda geçiyor sonra çıkıyor moddan upload moda geçiyor

     1. Bilgisayar telefonunuzu görüyor mu peki? Görüyorsa işlemi devam ettirmeyi deneyin.

        1. olamaz çünkü upload data to pc yazısı çıkıyo kalıyo acaba kies temi güncelleme yapmak lazım

         1. Denemekte fayda var ama telefon açılmıyorsa Kies fayda etmeyebilir. Eğer tuşlardan birinde sorun varsa telefonu Download Moddan o çıkarıyor olabilir. Diğer moddan başka bir bölüme geçiş olmadığından orada kalıyordur. Ya da cihazda başka bir problem var. Download modda kalması gerekiyor.

    1. çalışmayan telefona format atamazsınız. telefon download moda giriyorsa yazılım yükleyebilirsiniz:

 11. hocam iyi günler
  Ben yüklemede bi sıkıntı yaşıyorum. telefon download modunda ancak bilgisayar algılamıyor normal açıkken taktığımda hiçbir sıkıntı yok ne yapabilirim?

  1. download moda farklı sürücüler ister, kies yoksa kiesi kurun, kies açıksa kiesi kapatın.

    1. aygıt yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. sürücü yüklemeleri olmuyorsa bağlantı kuramıyorsunuz demektir. mümkünse başka kablo ve bilgisayar deneyin. buna rağmen hala bağlantı kuramıyorsanız telefon soketinde sorun var demektir.

     1. aygıt yöneticisi tanımıyor tanıtmak için bi driver var onu yüklüyorum olmazsa vazgeçecem

 12. programı yükledim readiy mesajı verdi SELECT İMAGE uyarısı veriyor ve hiç bişey seçilmiyor

 13. Merhabalar sol üst tarafta bulunan COM31 yazılı hücre bende aktif olmadı maalesef format işlemini gerçekleştiremedim yardım edebilir misiniz ?

  1. Denedim ama yine olmadı. Başka kablo , başka soketlerde de denedim sonuç aynı. Ne yapabilirim ?

     1. telefon soketinizi kontrol ettirmeniz lazım. büyük olasılıkla soketin data yollarında sorun vardır.

 14. ya telefon şu an açılmıyor saolun :( hiç görüntü yok açma tuşuylada açılmıyor herhangi bir modada girmiyor

  1. bu işlemi defalarca başarıyla yaptık ayrıca yorumları okursanız yorum yazanların hepsi başarıyla yüklemişler. sizin yaptığınız bir hata yüzünden telefonunuz şuan çalışmıyor, buna rağmen işlemleri doğru yaparsanız büyük olasılıkla düzelecektir ancak hiç bir tepki alamıyorsanız bir teknik servise gösterin.

   yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın.

 15. telefonu yüklerken hata verdi NAK_BAD_SEC_CODE 0 hatası verdi ve telefon açılmıyor ne yapmam lazım ?

   1. telefonda siyah bir ekran var hiç bir şey açılmıyor ve algılamıyor bir kaç kez yeniden denedim aynı hatayı verdi

    1. İşlemleri doğru yaptığınızdan ve model numaranızın aynı olduğundan emin olun. Buna rağmen aynı hatayı alıyorsanız bir teknik servise danışın.

 16. teşekkür ederim..android UYGULAMALARI TAM BİR FİYASKO OLUNCA GERİ BURADAN 2-3 KEZ YÜKLEDİM..SAĞOLUN…

 17. Ya ben telefonumun telefon şifresini unuttum eğer bada 2,0 yüklersem şifre çözülürmü

  1. android olmaz bu cihaz, internette oluyor diyorlar ama android 8530 görmedim daha :)

   evet içindekiler silinir.

   1. android yapmak icin ugrasicam android yapmak icin 2.0 i yaptim android olurmu olmazmi deneyip paylasirsaniz cok sevinirim veya arastirirsaniz

    1. sakın android yuklemeyin.ben denedim yukledim çok aşırı derecede ağır ve sonrasında puff!! fiyasko yeniden bada…

   2. arastirdiklarima gore android yapiliyor bircok kisi denemis yapmis ama ne kadar guvenilir bilemem denemek gerekir telefona biay olir diye korkuyorum kardes en kisa zamanda deneyip paylasicam

 18. Yükledim Telefon 12 saattir açılıp kapanıyor , telefonu normal açamadım daha sorunu ne olabilir

  1. telefonunuzda donanımsal bir sorun yoksa yeniden yükleme yapamyı deneyin. yeniden ve doğru bir yükleme yapmanıza rağmen aynı sorun devam ediyorsa cihazda farklı bir sorun var demektir.

  1. ön kamera seçeneği derken? görüntülü görüşme harici kamerayı açmayı mı kastediyorsunuz? onu net hatırlamıyorum. kamera girdiğinizde öyle bir seçenek yoksa açamıyorsunuz demektir.

  1. Islemleri dogru yapmaniza ragmen başarılı olmuyorsa ya bilgisayarinizda sikinti var ya da telefon soketinde. Lutfen once başka bir bilgisayarda deneyin.

 19. yenı surumden hıcbısey anlamadım ya samsung apps gırıcem wifi kullanıorum ag hızmetlerı ıcın baglantı kurun dıo baglantı yok dıo :( normal web sayfasından facebooka gıremıorum facebook programı yok off

  1. öncelikle internet ayarlarınızı yapacaksınız. daha sonra uygulama ayarlarında her uygulama için bağlantı noktası seçeceksiniz.

 20. Yaptım ama telefon cok yavasladı eskı surumu daha ıyıydı :( kullanamıyorum resmen telefonu. Eski surumu yukleyemıyoruz dımı.

  1. 8530 için önderilen işletim sistemi bada 2.0 dır. eski sürümü yükleyebilirsiniz aynı şekilde ama biz denemediğimiz için sitemizde makalesi yok.

 21. Ya programı ındırdım ses kısma kamera kapatma tusuna basılı tuttum telefonun ekranında download mode yazıyor ama pc ekranında bırsey cıkmadı programı actım tlfonu buldu ama o kırmızı yerlerı kutucukları ısaretleyemıyorum kapalılar acil yardım pls

  1. bilgisayarınızı resetleyin telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve en baştan işlemleri sırsasıyla yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir