Samsung T530 Galaxy Tab 4 Tablet Format Atma

Model – Desen kilidi unutulması – blokesi edilmesi Android cihazlarda sıkça meydana gelen bir sorundur. Şifrenizi bloke ettiğinizde cihazınızı kullanamazsınız. Cihazı tekrar kullanıma açabilmek için format işlemini uygulamalısınız.

Format işlemi tabletinizdeki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silerek cihazı fabrika ayarlarına geri döndürecektir. Format işlemi boyunca tabletin kapanmasını engellemek için lütfen tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Samsung T530 Galaxy Tab 4 tabletini formatlamanın iki yolu mevcuttur. Birinci yol eğer tabletin menüsüne girebiliyorsanız işe yarar. Menüye girip ayarlardan Yedekle ve Sıfırla sekmesinden tabletinizi sıfırlayabilirsiniz.

Menüye giremediğiniz durumlarda ise tuş formatı dediğimiz donanımsal formatı uygulamanız gerekecek. Bu yöntemi aşağıdaki yönergeleri takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Tableti kapatın. Tablet kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Ekrana Samsung logosu geldiğinde sadece güç tuşunu bırakıp diğerlerine basmaya devam edin.

samsung t530 galaxy tab 4 format atma

Biraz sonra ekrana Recovery Mode seçenekleri gelecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz.

Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip yine güç tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlayacaktır. Şimdi reboot system now sekmesindeyken güç tuşuna basarsanız tablet kendini yeniden başlatacaktır. Tablet formatlanmış olarak açılacaktır. İlk açılış 5 dakikaya kadar sürebilir lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

9 thoughts on “Samsung T530 Galaxy Tab 4 Tablet Format Atma

  1. samsung taB4 var format atıyorum ama gmail istiyor oluşturuyoruz kabul etmiyor yardimci olursaniz

  2. Ben tabletime işlemi uyguladım ancak dowloading… diye bir yazı çıktı. ve altında da do not turn off target!! yazıyor. Ne yapmalıyım? Tabletim çocuk modunda açık kaldı hem pini unuttum.Hem de alternatif şifreyi çıkamıyorum.Format dışında başka bir öneriniz var mı?

    1. yanlış tuşlara basıyorsunuz, makalede söylenilen tuşlarla tableti formatlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir