Samsung Star S5230W ve S5233W Yazılım Yükleme

Samsung Star S5230w veya S5233W telefonunuzda yazılımla ilgili olduğunu düşündüğünüz ancak gideremediğiniz bir problem varsa bunu yazılım yükleme ile halledebilirsiniz. Ayrıca yazılım yüklemesi ile hatırlamadığınız telefon kilidi ve sim şifrenizi de kırabilirsiniz. Telefonunuzda Türkçe dil yoksa yüklemeden sonra Türkçe dil yüklenecektir.

Anlatacağımız işlemler Samsung Star S5230W ve S5233W modelleri içindir. Eğer başka bir model telefona sahipseniz lütfen aşağıdaki işlemleri denemeyiniz. Yükleme işlemine başlamadan önce mümkünse yedeklerinizi alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

İhtiyacımız olan dosyalar.

Multiloader V5.56, S5230w Firmware, S5233W Firmware

Dosyayı indirip .rar’dan çıkardığımızda şu klasörleri göreceğiz.

s5233w yazılım yükleme

Multiloader_V5.56 klasörünü açıp Multiloader V5.56 programını açıyoruz ve aşağıdaki gibi işaretlemeleri ve dosya seçimini yapıyoruz.

samsung s523w s5833w multiloader yazılım yükleme

Öncelikle yukarda görüldüğü gibi 1 ve 2 deki işaretlemeleri yapıyoruz. Dosya seçimlerinde ise telefonumuz hangi model ise o modelin dosylarını seçiyoruz.

Samsung S5230W için


3:  BOOTFILES
4: apps_compressed.bin
5:  Rsrc_S5230W_Open_Europe_Common.rc1
6: Rsrc2_S5230W(Low).rc2
7: FactoryFs_S5230W_Open_Europe_Common.ffs

Samsung S5233W için

3:  BOOTFILES
4: apps_compressed.bin
5:  Rsrc_S5233W_Open_Turkey_CommonWiFi.rc1
6: S5230W ise Rsrc2_S5230W(Low).rc2
7: FactoryFs_S5233W_Open_Turkey_CommonWiFi.ffs


Dosya seçimlerini de yaptıktan sonra telefonumuzu yazılım yüklemesine hazırlayabiliriz.  Sim kart ve hafıza kartımızı telefondan çıkarıp telefonumuzu kapatıyoruz. Telefon kapalı iken ses kısma +kamera + açma-kapama tuşlarına beraber basıp ekranda DOWNLOAD yazısı çıkana kadar bekliyoruz. DOWNLOAD yazısını görünce tuşları bırakabiliriz. Telefon DOWNLOAD modunda iken usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz. Eğer telefonumuzun sürücüsü daha önce bilgisayarımızda var ise donanım otomatik olarak yüklenecektir. Eğer sizden donanım yüklenmesi istenirse lütfen indirdiğiniz dosyaların içindeki V_Mobile1.0Broadcommdriver.rar dosyasını bulun ve burdan sürücüleri yükleyin.

Programda 8 numara ile işaretlediğimiz Port Search butonuna basıp telefon bağlantısını kontrol ediyoruz. Telefon başarılı bir şekilde bağlanmışsa hemen aşağıda Com Port bağlanı noktasını göreceksiniz. Son olarak Download butonuna basıp işlemlere başlıyoruz. Sağ sütunda yapılan işlemler hakkında size bilgi verilecektir. Error yani hata alırsanız telefon bağlantısını sökmeden Port Search butonuna tekrar basın ve eğer port bağlantısında sorun yoksa tekrar download butonuna basıp yüklemeyi baştan başlatın.  Sağ sütunda All files Complete! yazısını gördüğünüz işlem başarıyla bitmiş demektir. Telefonun usb kablo bağlantısını kesin, bataryayı çıkarıp geri takın ve telefonu açın. Telefon ingilizce dili ile açılacaktır. Menu>Settings-Phone Settings-Language yolunu izleyerek Türkçe’yi seçebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

60 thoughts on “Samsung Star S5230W ve S5233W Yazılım Yükleme

 1. MERHABA HOCAM SAMSUNG GALAXİ A8 2015 TELEFON VAR BUNUN Wİ Fİ SİNDE SORUN VAR BU İŞLEM İŞE YARARMI

 2. Merhaba telefonumun açılış şifresini unuttum yazılım atmadan hard reset atarak telefonu sıfırlama şansımız var mı..? Bu işlemi yapmak için hangi tuşlara aynı anda basmamız gerekiyor.. Download moduna alır gibi sadece ses kısma tuşu yerine ses açma tuşuna basıyorum ama reset bölümüne geçemiyorum..

   1. windows 8 usb driver kabul etmedi.. bu verdiğiniz usb driver windows 8 ile uyumlu değil mi..

     1. Ne yaptıysam driver tanıtamadım samsung pc suite bile yükledim yine tanımadı. cihazı bilgisayara bağladığımda şarj oluyor ama telefonu tanıtamadım.

       1. cihazın ekran kilit şifresini unuttum bu şifreyi kaldırmanın başka yolu var mı acaba..

 3. merhaba. her şeyi dediğiniz şekilde yapıp port search kısmına geldim. butonun üstüne tıkladığımda herhangi bişey olmuyor. sebebi nedir ? teşekkür ederim yardımınız için şimdiden.

  1. merhaba, port search telefonun bağlantısını kontrol etmek içindir. telefon bağlanmışsa resimde sol alt köşede com103 yazan yere sizin port numaranız gelir. gelmiyorsa bağlant kurulmamış demektir.

   1. tekrar merhaba. telefonum format atılmış şekilde açıldı herhangi bi değişiklik göremiyorum sebebi nedir ?

    1. nasıl bir değişiklik bekliyordunuz? bu yazılım güncelleme yazılımı değildir, makalede de belirttiğimiz gibi cihazda yazılımsal sorunlar yaşanıyorsa yazılımı yeniden yükleyip yazılımsal sorunları oratadan kaldırabilirsiniz. bu cihaz için güncelleme mevcut değil zaten.

 4. Üstadım elinize sağlık. “apss_compressed.bin” dosyasını indirirken “rar” dosyası olarak kaydediyor ve açılımda hata veriyor. RAR olarak downloader’e yüklediğimizde ise aşağıdaki hatayı alıyorum. İlgilenirseniz memnun olurum. Saygılarımla.

  Download Start Ch[0]
  Warring : Security fail!!

 5. Merhaba. Telefonumun sifresini unuttugum icin bu islemi uygulamak istiyorum. Fakat telefonumun acma-kapama tusunda bi sorun var. Ekran kilitliyken tusa bastigimda ekranin isigini yakiyor ama kilidini acmiyor yada ekran acikken kilitlemiyor, yinede bu islemi uygulayabilir miyim?

 6. Telefonum s5233w pttcell’e geçiş yapmıştım. Sınır servis deyip bağlanmıyordu. Buradaki yazılanları aynen uyguladım. Telefon şu anda normal çalışıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 7. resimdekileri aynen uyguladım telefon acılmıyor sarja taktıgımda pil resmi ve yarıya kadar ilerliyor ve öylece kalıyor ne yapmam lazım tekrar download ekranına da dönmüyor

  1. download moda geçmesi lazım. geçmezse yazılım yükleyemezsiniz. ses kısma ve kamera basılı tutarak usb kablsounu takın. download moda geçerse tekrar yazılım yüklemeyi deneyin.

   ayrıca telefon modelinizin w serisi olduğundan emin olun.

    1. download moda geçmezse box ile yazılım atılması gerekecek. bir teknik servise danışmanız gerekecek.

     ses açma + kamera + güç tuşlarını da deneyin download mode için

 8. dediğiniz rar dosyasını ındırdıkten sonra usb basarıyla yuklen mıstır dıyor ancak port search a basınca bir şey olmuyor

 9. Resimdeki 3,4,5,6,7 numaralı yerleri tıklayamıyoruz. herhangi bir işaretleme yapılamıyor. ben mi biryerlerde yanlış yaptım lütfen acil yardım..

    1. işlemleri en baştan yapmaya çalışın. daha önce bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadık hiç.

   1. yani 3-4-5-6-7 nolu alanları tam olarak nasıl doldurmalıyız biraz daha açık yazarsanız çok sevinirim. bu arada cevabınızın hızı için çok teşekkür ederim..

 10. Merhaba Samsung GT-S 5230 W ekranımda hedeflere dokunuyorum açmıyor rehbere ayarlara giriş yapamıyorum. FORMAT Atmak istiyorum Tuşları açılmıyor sol yandaki menüler açılıyor dokunduğum menüyü değil iki karakter üstteki menüyü açıyor.
  Sanki Kalibrasyon ayarı bozuk ne yapabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tus ekranini acamiyorsaniz yazikim yuklemesi yapabilirsiniz. Yazilimla da duzelmiyorsa dokunmatik lensiniz bozuk demektir.

 11. merhabalar bu telefonun şarjının biterken çıkardığı uyarı sesini kapatmanın yolu var mı

 12. ses kısma+kamera+tus kılıdıne basınca beklıyorum ama acılmıyo.? kac dk ısınde aclması gerekıyo yardm edersenz sevınırım teskkurler..

  1. bu tuşlara bastığınızda telefon açılmayacak download moda girecek. lütfen makaleyi tekrar okuyun. bu tuşlar işe yaramoyorsa sadece ses kısma ve on-off tuşlarını da deneyebilirsiniz.

   1. oldu sagoln ama wıfı de yıne duzelmedı wıfı acıyorum kaydetme basarısız dıyo

 13. merhaba,peki imei adresini nasıl değiştirebiliriz? benim cihazım imeiden dolayı kapandı,değiştirme şansım var mı

  1. Imei onarımı kullanıcıların yapabilecekleri bir sey değil. Lutfen bir teknik servise danisin.

 14. selamlar V_MultiLoader_V5.56 ile format attığımızda, mevcut imei aynı mı kalmakta yoksa eski imei numarasına mı dönülmektedir?

  burada yada mail olarak cevaplarsanz sevinirim. teşekkürler.

   1. geç yazarsınız diye bu saate kadar beklemiştim. hızınıza hayran kaldım:)

    teşekkür ediyorum tekrar.

 15. Merhaba samsung gt5233W telefonda ekran görüntüsü alınıyormu alınıyorsa nasıl oluyor, yada bir uygulamayla falanmı alınıyor açıkalayabilirmisiniz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.