Samsung SM-T210 Galaxy Tab 3 tablet bilgisayarınızda, o an ekranda bulunan görüntüyü kaydetmek isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntem ile yapabilirsiniz.

Galaxy Tab 3 Android işletim sistemi kullanan mobil bir cihaz olduğundan, tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için yine akıllı telefonlarda olduğu gibi basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma işlevi ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakala, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır ve tablet ekranında gördüğünüz görüntüyü galeriye bir fotoğraf olarak atmanızı sağlar.

Galaxy Tab 3 cihazınızda ekran görüntüsü alabilmek için ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak kısa bir süre beklemelisiniz. Dolayısıyla yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.galaxy tab 3 screenshotİşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde durum çubuğunda buna dair uyarı ve ekranda fotoğraf çekilmesine benzer bir hareketlenme görür, deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız ekran görüntüsünü tabletinizin galerisinde yer alan ‘Screenshots‘ adlı albümde bulabilirsiniz.

47 thoughts on “Samsung SM-T210 Galaxy Tab 3 Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Dahili olarak sunulan başka bir yol yok maalesef. Ama Play Store’dan Assistive Touch yazıp, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilir, ‘screenshot’ seçeneği sunan bir uygulama arayabilirsiniz.

  1. güncelleme ile menüye “Hareketler” sekmesi gelmişse sensör yardımıyla alınabilir belki, menüye bakın, dediğim gibi varsa orda detayı vardır zaten, yoksa maalesef başka yolu yok.

  1. Menü> Ayarlar> Hareket yörüngesini izleyip, ilgili özelliği aktif edin. Avuç içi hareketiyle deneme yapın. Olmazsa Play Store üzerinden screenshot yazıp, aratarak uygulama deneyin.

   1. Ayarlarda hareket yörüngesi diye bir özellik göremedim. Google play deki uygulamalarzararlı değil midir sizce

    1. Sensörleri yok o zaman, olabilir. Ama marketteki uygulamaların zararı olmaz. Belki çok fazla reklam çıkabilir.

    1. Samsung Galaxy Tab E’den bahsediyorsanız aynı şekilde olması gerekir. Okullarda dağıtılan e-Tab’dan bahsediyorsanız ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

      1. O modelde deneme yapmadığımız için kesin bir şey söyleyemeyiz. Ancak Samsung Galaxy serisi tğm cihazlarda aynı şekilde alınabiliyor.

 1. selamın aleyküm editör kolay gelsin. sm-t211 model tab 3 imei repair makalesini bulamadım sitenizde başka yerlerde var ama buradan makale almak güven açısından daha garantili olduğundan sizden yardım istedim

      1. :) tabiki hayır. rootunu araştırıp bulman lazım. iroot ve kingo root programlarını da deneyebilirsin.

       1. :) olmuyo ki onlarda irootda bekleyip duruyor sonra rootlanamadı diyor kingoda da en son brick yazan bi sayfa cıkıyor ok ve cancel var ok diyince download moda alıyor falan ama oda rootlamıyor nasıl iş anlamadım

        1. maalesef dediğim gibi üzerinde çalışma fısatımız olmadığı için yardımcı olamiyorum.

 2. Merhaba ben bu tabletı kullanıyorum yalnız olmuyo ekran görüntüsü alamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 3. Tableti bugün aldım, formatlamak yerine destek alabileceğim bir yer var mı. Büyük uygulamalar indirdim baya zaman kaybı olacak.

  1. diğer tuş kombinasyonlarını denediniz mi?

   geri tuşuna basılı tutup güç düğmesine basmak gibi mesela.

   mesai saatleri içeresinde yetkili servisini arayıp bilgi alabilirsiniz. kutusunda iletişim numarası vardır.

 4. Denedim, android telefonum da var onda home+power ile alabiliyorum. Sebebini biliyor musunuz bilmiyorsanız da nasıl çözülebilir, program vs var mı?

  1. androidin kendi özelliğidir bu. t210 model tabletlerde standart olan birşeydir yani. sizin tabletinizde çalışmıyorsa ya modifiyeli yazılım yüklenmiştir ya da bunu engeleyen başka birşey var. tabletinizi sıfırlayıp deneyebilirsiniz.

 5. Merhaba, tab 3 kullanıyorum ama ne yaptıysam home+power şeklinde ekran görüntüsü alamıyorum. Ayarları da kurcaladım ama bir sonuca varamadım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir