Samsung S8500 Wave 1 telefonunuzun seri numarasını (imei) Z3x Box ile onarma imkanı var. Z3x Box bir Samsung destek box’ıdır. Piyasada imei onarımını yapabileceğiniz farklı boxlar da var ancak bizim elimizde Z3X olduğundan bu işlemi onunla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem esnasında telefonunuz kapanırsa ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir. Bunu önlemek için lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın.

Daha önce patch işlemi yapmışsanız yazılım yüklemesi yapmanıza gerek yok.  Ancak imei onarımı yaparken hatalar alıyorsanız bu telefon yazılımınızın yamanmadığı anlamına gelir.

İlk işlem olarak telefona yazılımı yükleyin. Yazılım yüklemesini daha önce aşağıdaki linkte anlatmıştık. Ancak burada ufak bir değişiklik yapmanız gerekecek.  Apps seçeneği için makalede verilen dosyayı değil buraya tıklayarak indireceğiniz dosyayı seçmelisiniz.

Samsung S8500 Wave 1 Bada 2 Yazılım Yükleme

Yükleme işlemini yaptıktan sonra telefonun ayarlarıyla da biraz uğraşmamız gerekecek. Tuş takımı ekranını açın.

1:*#197382640# kodunu tuşlayın.

2: 8-7-1-1 (sırasıyla tuşlayın)

3:iki defa geri butonuna dokunun

4:2-2 (sırasıyla tuşlayın)

5: iki defa geri butonuna dokunun

6: 3-2 (sırasıyla tuşlayın)

7:  çıkış yapın.

Telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung s8500 z3x box ime repair

Samsung Tools programını açın S8000 modelini seçin ve com port kutucuğundan Samsung HS-USB Diagnostic bağlantısını seçin.

Repair butonuna tıklayıp açılan kutuya telefonun orjinal seri numarasını yazın. Kısa bir işlemden sonra telefonun seri numarası  düzelecektir. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında *#06# kodu ile seri numaranızı kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının seri numarasını değiştirmek suçtur. Lütfen telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

10 thoughts on “Samsung S8500 Wave 1 Z3X Box Imei Repair – İmei Onarımı”
 1. YARDIM LÜTFEN
  Telefon bilgisi okunuyor… Tamam
  Model: ⃞
  Ülke Kodu: ⃞0⃞hA
  Kal. Tarihi:
  Fabrika SW: _11
  Benzersiz NO:
  Telefon Hafıza:
  Phone SN: S200003206
  Reading IMEI… Tamam
  IMEI: 358149020872712
  Bypass MSL… Tamam
  Repairing IMEI… Tamam
  Sıfırlanıyor… Tamam
  Onarma Tamamlandı

  Done with Samsung Tool PRO v.27.8

 2. yanlış bilgi ben bugun denedim imeil yazıldı diyor ama telefona geçmiyor bende ustama götürdüm oda s8500 den apps yazdı sonra imeil yaz dedi vee işlem tamamdır yani s8000 den atılmıyor

  1. İşlem tarafımızca denenmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır. Yukarıdaki bilgi yanlış değil, sizinki alternatif bir yol.

   1. alternatif dediğiniz yol kesin yol sizin gösterdiğiniz yolda oluyor ama telefona imeil geçmiyor yazıda okey diyor ama işlemde olmuyor sizin yüzünüzden dolayı bidaha gittim para verdim yoksa aynı işlemi bende yapabilirdim hata bende ama sizin sitenize güvendim lütfen dikkat edelim ve illa bnmki doğru diyosanız not geçin bu şekildede oluyor diye ki müşterileriniz yanılgıya düşmesin

    1. :) Öncelikle bir konuda anlaşalım; kimse size böyle bir bilgiyi vermek zorunda değil! Bu sitede yapılan tüm paylaşımlar insanlara faydalı olması amacı ile yapılır.

     Sonradan ödediğiniz parayı bizim yüzümüzden vermediniz; model uyarlaması yapabilseydiniz, sorunu kendi başınıza çözebilirdiniz. Yapmanız gereken sadece basit bir yorumlamaydı! Ayrıca daha fazla araştırma yapmak da bir seçenekti, siz kolay yolu tercih etmişsiniz. Konuya yeteri kadar hakim olmadığınız çok açık. Aksi halde Samsung Tool versiyonunun güncellenmesiyle işlemin değişmiş olabileceği yorumu rahatlıkla yapabilirdiniz.

     Üstelik makale başlığının hemen altındaki uyarı bölümünde, “paylaşılan bilgilerin %100 doğruluğunu garanti edemeyiz!” şeklinde bir ifade de yer alıyor. Okusaydınız, bu şekilde acayip, anlamsız yorumlar yapmazdınız!

     Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki Türkiye’de bu konuda sürekli bilgi paylaşımı yapan başka bir site daha yok! Bu yüzden bize güvenen sadece siz değilsiniz. Her gün binlerce kullanıcı bu sitedeki bilgilerle telefonlarındaki sorunları çözüyor.

     Şimdilik esenlikler diliyor, teknolojiyi daha verimli kullanabilmek adına daha fazla mesai harcamanızı tavsiye ediyoruz.

     1. sitenizden çok faydalanıyorum teşekkür ederim ve millet adına teşekkür ederiz
      başkalarını kötülemek istemem ama çok site var teşekkür almadan bilgi vermiyor veya üyelik istiyor ve de siteleri çok karışık nizamsız başarılarınızın devamını dilerim vesselam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir