Samsung S7710 Galaxy Xcover 2 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung S7710 Galaxy Xcover 2 telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü kaydederek, galeriye ekleme yapmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı isimle anılan özellik ile telefon ekranında bulunan görüntü galeriye kaydedilebilir ve daha sonra düzenleme, paylaşma gibi farklı amaçlarla kullanılabilir.

Ekran görüntüsü alma özelliği için Android uygulama marketinde bir çok farklı uygulama yer alsa da Xcover 2’de telefonun bu konuda dahili bir özelliği var. Bunun için telefonun fiziksel tuşlarını kullanmalısınız.

Yakalamak istediğiniz görüntüdeyken, görselde aktarmaya çalıştığımız gibi açma-kapama(kilit) ve ana ekran(home) tuşlarına aynı anda basın ve kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

xcover2-s7710-ekran-goruntusu alma

 

Kombinasyonu doğru yaptığınız taktirde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir uyarı alır ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca ekranın üst tarafındaki bildirim ekranında da işlemin başarıyla gerçekleştiğine dair bilgiyi görürsünüz.

Aldığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.