Samsung S7580 Galaxy Trend Plus telefonunuzun o an ekranında yer alan görüntüsünü kaydedip, galeriye eklemek ve daha sonra  üzerinde düzenleme yapmak ya da başkalarıyla paylaşmak isterseniz bunun aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Galaxy Trend Plus, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon olduğundan ekran görüntüsü alma işlevini basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilmeniz mümkün.

Ekran görüntüsü alma özelliği, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı isimle adlandırılır ve akıllı telefonların hemen hepsinde yer alır.

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilmek için ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına kısa bir süre basılı tutun. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Samsung-S7850-Galaxy-Trend-Plus-ekran-goruntusu-alma

 

Tuş kombinasyonu sonrası ekranda  fotoğraf çekimine dair bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsanız. Bu, işlemin başarıyla gerçekleştiği anlamına gelir.

Yakaladığınız görüntüyü, telefonunuzun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

15 thoughts on “Samsung S7580 Galaxy Trend Plus Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Home + power tuşlarına aynı anda basiyorum bekliyorum fakat hiçbir şekilde işlem gerceklesmiyor hatta telefon kendi kendine kapaniyor cozum icin extra bir seçenek sunabilir misiniz?

    1. Güç tuşuna biraz daha erken basmayı deneyebilirsiniz. Yine aynı hatayı alırsanız, verileriniz yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürün.

    1. marketten bunun için uyguama olup olmadığına bakabilirsiniz. screenshot veya screen capture terimleri ile aram yapabilirsiniz.

  2. Kardeş ben yapamoyorum aynen gösterildiği gibi yapıyorum olmuyo fazla basınca da yelefon kapanıyo

    1. Samsung S7580 Galaxy Trend Plus telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilmek için ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına kısa bir süre basılı tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir