Samsung S7580 Galaxy Trend Plus Download Mode

Samsung S7580 Galaxy Trend Plus telefonunuza ‘Odin’ gibi bağımsız geliştiriciler tarafından yapılmış programlarla yazılım yüklemek isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Galaxy Trend Plus model telefonunuza yazılım yüklemesi yapabilmek için öncelikle telefonunuzu yükleme modu olan Download Mod’a almalısınız. Download moda geçiş için basit bir tuş kombinasyonu kullanmanız yeterli olacaktır.

Yükleme moduna geçiş için telefonunuzu kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Samsung-S7850-Galaxy-Trend-Plus-download-mode

 

Telefonu bu şekilde açtığınızda sarı bir uyarı levhası içinde ünlem işareti görür, yükleme moduna geçişe dair bilgilendirme alırsınız.

Görünen ekran teyit amaçlıdır; bu ekranda ses açma tuşuna basarsınız download moda ulaşırsınız, ses kısma tuşuna basmak ise telefonu normal olarak yeniden başlatır.

Download mode’a alınmış bir telefonu download moddan çıkarmak için bataryasını sökmek yeterli olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

17 thoughts on “Samsung S7580 Galaxy Trend Plus Download Mode

 1. Telefonum müzik oyun vb. Gıbi indiriyor” indirme başlıyor…”
  Yazıyoz ındırme yok ındırme ypnetıcıden verılerı sıle de bastım fark eden bir şey yok yardımcı olarbılırmısınız bana.

 2. benim telefonumda birden kapandı ekran sağlam ekrana gürüntü gelmiyor tamirciye gütürdüm yapamadı telefon jarj alıyor calışıyor ama ekran açılmıyor yardımcı olun

  1. Nihat merhaba. Bizzat yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden başka bir teknik servise daha danışmanı öneriyoruz.

 3. admin benim telefona twrp recovery yükledim sonra recoveryden telefonu sıfırladım ve telefon kendiliğinden reset atiyor ve telefon açılmıyor twrp recovery açılıyor yada jarz taktığımda
  telefonunu markası gözüyor sonra jarz işaretinde jarınxalanma oluyor(eski televizyon gibi) kapanıyor tekrar aynısı oluyor.recovery baktım system 0 mb yazıyor sistemi silinmiş.Telefonu dowland moda okumuyor ne yapayım ACILLL YARDIM (biraz karışık yazdım anlarsın inşallah)

  1. Telefon şu an hiçbir bilgisayar tarafından görülmüyor mu? Ve Download moda bir sure de olsa sabit kalmıyor mu?

 4. meraba ben gt-7580 kullanıyorum recovery moduna geçiyorum clockworkmodu kurdum cwmyi ama nedense sürekli telefonun kendi recovery modu geliyor yardım edebilirmisiniz.. rica etsem

 5. telefonum samsung galaxy trend plus birden kapandı ve açılmıyor samsung yazısında takılı kaldı ses tusu güç tusu ve home tusuna bastım download moddayım sonra ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. Merhabalar..

  Elimde bulunan Samsung Gt-S7580 Model cihaz hiç açmıyor yazılımı çökmüş olması muhtemel. Yazılım için download moduna almam gerekiyor fakat hiç tepki yok cihazdan yardımcı olabılır mısınız ?

  1. cihaz download moda girmiyorsa yazılım yükleyemezsiniz. şarjla ilgili bir sorun değilse cihaz full brick dediğimiz moda girmiş olabilir, bu modtan çıkış için JTAG yapılması lazım, onu da teknik servislerde bulabilirsiniz.

 7. Samsung telefonu güncelleme yaparken kapandı daha sonra yukarıda ünlem işareti çıktı açılmıyor neyapmam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir