Samsung S7562 Galaxy S Duos Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi

Samsung S7562 Galaxy S Duos modeline yazılım yüklemesini daha önce burada anlatmıştık. Ancak eğer normal yazılım yüklemesiyle çözülemeyen sorunlara sahipseniz parçalı rom dediğimiz tamir romunu da deneyebilirsiniz. Repair Firmware olarak adnlandırılan bu rom 5 parçadan oluşmaktadır. Orjinal romdur.

Yazılım yüklemesi cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecebilir. Yedek alma imkanınız varsa yedeklerinizi alın. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de bataryayı şarj edip %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Anlatılan işlem sadece S7562 modeli içindir. Farklı bir Galaxy S Duos modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca eğer IMEI numaralarınız orjinal değilse yükleme sonrası şebeke almayabilirsiniz. Bu durumda bir teknik servise uğramanız gerekebilir.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S7562XXALHB_DBTALH3_4Files_Repair_Firmware_4.0.4

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


s7562 repair firmware

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işratelendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.


PIT: signed_kyle_v2_0604.pit
BL: BOOTLOADER_S7562XXALHB_1034323_REV02_user_low_ship.tar.md5
AP: CODE_S7562XXALHB_1034323_REV02_user_low_ship_.tar.md5
CP: MODEM_S7562XXALH5_20120815.031351_REV02_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_DBT_S7562DBTALH3_1069738_REV02_user_low_ship.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “Samsung S7562 Galaxy S Duos Repair – Onarım Yazılım Yüklemesi

  1. sa ustam kolay gelsin.yazılım atyıktan sonra telefon sustu.telefon akım çekiyor ama hiç tepki vermiyor nedendir acaba yardımcı olurmusunz ltfn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir