Oca 01 2018

Samsung S7560 Galaxy Trend Yazılım Yükleme


Bu makalede Samsung S7560 Galaxy Trend modeli için yazılım yüklemesini anlatacağız. Android işletim sistemine sahip bu cihaz sıkı sıkı uygulamalar nedeniyle hatalar vermektedir ve  uzun süredir güncelleme desteği almadığı için güvenliği aşabilen virüsler nedeniyle sorun yaşayabiliyorlar.

Yazılım yüklemesiyle sistem dosyalarını yenileyip sorunlardan kurtulabilirsiniz.  Yazılım yüklemesi güncelleme olarak algılandığından normalde telefonunuzdan bir şey  silinmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme yapılırken telefonun kapanmaması için bataryayı şarj edip %25’in üstünde bir şarj seviyesinde işleme başlayın.

Anlatılan işlem sadece S7560 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın. Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız bilgisayar sürücüleri yüklemek için Smart Switch programını kurun. Smart Switch programını kurduktan sonra açmayın. Kurulu olaması yeterlidir.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S7560XXBND2_S7560OJVANE1_S7560XXBNA1_HOME

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.


Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz.Odin penceresinde AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz yazılım dosyasını seçin.

AP: S7560XXBND2_S7560OJVANE1_S7560XXBNA1_HOME.tar.md5


Odin programı yaızlım dosyasını önbelleğe alacaktır. Bu birkaç dakika sürebilir. Program hazır olduğunda Start butonu aktif olacaktır. Strat butonu ile yazılım yüklemesini başlatabilirsiniz.

Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Yorum Yaz

  • tarık on 17 Ağustos 2018 at 14:20
  • Cevapla

  ben bütün söylediklerinizi yaptım ama bir işe yaramadı sorun hala devam ediyor yardımcı olabilirmisiniz

  1. sorun nedir?

  • arif on 07 Temmuz 2018 at 20:36
  • Cevapla

  Elinizde S7560 Root dosyası mevcut mu?

  1. maalesef, biz bu modeli birkaç kez Kingo root ile rootladık. https://www.ceplik.com/kingo-android-root-ile-android-cihazlari-root-yapma/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.