Samsung S7560 Galaxy Trend telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar klavyesi üzerindeki ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsünü alabilmek için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi Samsung S7560 Galaxy Trend tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana erkan(orta tuş) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Galaxy Trend Ekran Görüntüsü Almaİşlem örneğini S7562 üzerinden anlattığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videosunda görebilirsiniz.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

6 thoughts on “Samsung S7560 Galaxy Trend Ekran Görüntüsü Alma”
  1. bn yaptım oldu cook tskkr ederm normalde aradım baktım bulamadm sayenızde yapabıldım :) teskkr ederm

    1. media marka derken, orjinal değil mi telefonunuz? orjinal olmayanlarda tuşlar farklılıklar gösterebilir. orjinalse işlemleri dikkatlice yaparsanız olur.

    1. doğru şekilde yaparsanız çalışır. telefonunuz orjinalse tabi. replika, taklit cihazlarda farklı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir