Samsung S7500 Galaxy Ace Plus model telefonunuzda yazılımsal sorunlar mevcutsa yeniden yazılım yükleyerek bu sorunları çözebilirsiniz. Bu model için yayınlanan tek  orjinal Android sürümü 2.3.6 Gingerbread tir. Biz de bu sürümü yeniden yükleyeceğiz. Yani herhangi bir güncelleme olmayacaktır.

İşleme başlamadan önce bataryanızı şarj edin. Batarya şarj seviyesini en az %50 yapın. Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamaları silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Telefon sürücülerinin otomatik yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın sadece kuruşu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S7500XXLF1_S7500ITVLG2_S7500XXLF1_HOME

Her iki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana ışık gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlaqra basmaya devam edin. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar göreceksiniz. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung s7500 galaxy ace plus yazılım yükleme

Odin programını açın.  Telefon başarılı bir şekilde bağlantı yapmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz S7500XXLF1_S7500ITVLG2_S7500XXLF1_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonu aktifleştiğinde Start butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatın.

Yükleme işlemi 10 dakikayı bulabilir. İşlemi sol üstteki kutucuktan takip edebilirsiniz. İşlem bittiğinde PASS yazısını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz zaman alabilir. Telefon açılmazsa lütfen buradan format atın.

10 thoughts on “Samsung S7500 Galaxy Ace Plus Yazılım Yükleme”
 1. günaydın hayırlı işler ustam s7500 var odin görmmüyor driverlar eksiksiz ne yapabilirim

  1. bilgisayar cihazı görmüyorsa telefon soketinde bir sorun vardır. eğer bilgisayar cihazı görüyor ama sürücülerde ünlemli olarak çıkıyorsa bilgisayar ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir.

 2. merhaba
  dediklerinizin hepsini yaptım. odin programı ile bağlandığımda id bölümünde portumda çıktı. dediğiniz gibi pda bölümünden dosyayıda seçip start yaparak yüklemeyi başlattım. yükleme aşaması hem programda hem telefonda göründü. yükleme bittiğinde programda yeşil renkte pass yazısınıda gördüm. yani herşeyi anlattığınız gibi yaptım ama telefonumda hiçbirşey silinmedi. hiç bir veri kaybı yaşamadım.

  şimdi sormak istediğim yazılımı tam anlamıyla yükleyebildim mi ? yükleyemedim mi ?
  birde yeni yazılım çıkarmı bizim telefonlar için ?

  saygılar

  1. cihazınızdaki yazılım sürümü ve anabandı yüklediğiniz ile aynı olduğundan data kaybınız omamaış olabilir. bilgilerinizi silmek istiyorsanız format atın.

 3. telefon recovery modda kalmıştı açılmıyodu . rootli iken fabrika ayarlarına dönmüştüm . şimdi malesia romunu yukledım açıldı ama ingilizce kaldı. inşallah türkçedir bu indiriyorum bunu da flaslıcam olur inşalla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir