Samsung S7500 Galaxy Ace Plus Root Yapma

Samsung S7500 Galaxy Ace Plus modelinde root yetkisine sahip olmak yani tüm kontrolü elinize almak isterseniz telefonu rootlamanız gerekecektir. Root işlemi telefonu SuperSu uygulamasını kuracaktır. Diğer uygulamaların erişim izin isteklerini bu uygulama üzerinden yönetebileceksiniz.

Root işlemi telefonu garantı kapsamı dışına çıkarır. Garantili bir cihazınız varsa işlem yapmadan önce bu durumu göz önünde bulunduruın.

Bilgisayarın telefon sürücülerini otomatik olarak yükleyebilmesi için lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun. Kies programını buradan indirip kurabilirsiniz. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Programı açmanıza gerek yoktur. Sadece  kurulu olması yeterlidir.

Telefonu rootlamanın bir kaç yolu mevcuttur.

-İlk  olarak basit olan yolu anlatalım. Telefonunuzu Kingo Android Root programını kullanarak rootlayabilirsiniz.

Kingo Android Root

Programı indirip kurun ve açın.

Telefonunuzun ayarlarına girin. Uygulamar seçeneğinden Gelişim‘e girin. Burada bulunan USB hata ayıklama modunu aktifleştirin. Telefonu usb kablosuyşa bilgisayara bağlayın sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Telefon ve bilgisayar başarıyla birbirine bağlanırsa yukarıdaki birince resimde olduğu gibi ROOT butonu aktifleşecektir. ROOT butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin. İşlem 3-4 dakia sürebilir. Bu esndana telefon bağlantısını kesmeyin. İşlem bittiğinde ikinci resimi göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonun rootlandığını gösteriri.

-İkinci yol olarak telefonunuzu vRoot programı ile rootlayabilirsiniz. Yöntem olarak yukarıdaki ile aynıdır. Ancak vRoot çincedir. vRoot ile telefonunuzu nasıl rootlayabileceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


-Üçüncü yöntem ise CWM root dediğimiz telefona gelişmiş recovery mode yükleyerek yaptığımız yöntemdir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Supersu-Trebon-by-danyznd123.zip


2: Odin3-v1.85.zip

3: cwm-trebon.zip

Tüm dosyaları indirin. 2. ve 3. doayaları winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. 1. dosyayı ise olduğu gibi hafıza kartının içine atın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kpama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecektir. Yazılar gelince diğer tuşları da bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘a alacaktır.

Telefonu bu şekilde usb kablosuyla bilgisayara bağlayın.

samsung s7500 galaxy ace plus root yapma

Odin programını açın. Program telefonu başarıyla görmüşse ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna basıp indirmiş olduğunuz cwm-trebon.tar.md5 dosyasını seçin. Başka bir işaretleme yapmadan Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatın. Kısa bir süre sonra programda PASS yazısını göreceksiniz. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefonu geri kapatın.  Supersu-Trebon-by-danyznd123.zip dosyasını yüklediğiniz hafıza kartını telefona takın. Telefon kapalıyken ses kısma + ses açma + home + güç tuşlarının hepsine basın ve basılı tutun. Ekranda samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin.  Telefon biraz sonra CWM ekranına girecektir. Seçenekleri gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla  install zip from sdcard seçeneğinin üzerine gelip home tuşuna basın.

Açılan seçeneklerden choose zip from sdcard seçeneğini seçip home tuşuna basın.

Yüklemiş olduğunuz  Supersu-Trebon-by-danyznd123.zip dosyasını seçin ve home tuşuna basın.

Yes – install seçeneğini seçih home tuşuna basın.

Bu işlem telefonunuzu rootlayacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung S7500 Galaxy Ace Plus Root Yapma

    1. telefona indirmenize gerek yok, bilgisayar telefonu görmüyor, bunun bir kaç nedeni olabilir, sürücüler yüklenmemiş olabilir, usb hata ayıklama modunu açmamış olabilirsiniz ya da telefon soketinde sorun olabilir, telefonla bağlantı kuramıyorsanız programı kendi sitesinden apk olarak indirip telefona yükleyebilirsiniz.

      ya da ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

  1. ben telefona root yaptım başarılı oldu ama süpersu yerine kingousher die bi program yüklendi yine root lu olur dimi telefon

      1. bide bu 4.1.2 yükseltmek için aşamaların hepsini harfiyen uyguladım ama telefonda çok az yüklendi kaldı öyle bikere daha denedim yine aynı ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.