Samsung S7500 Galaxy Ace Plus model telefonunuzda Arapça diline ihtiyaç duyuyorsanız bu yazılım yükleyerek bu sorunları çözebilirsiniz. Bu model için yayınlanan tek  orjinal Android sürümü 2.3.6 Gingerbread tir. Biz de bu sürümü yeniden yükleyeceğiz. Yani herhangi bir güncelleme olmayacaktır. Tekrar Türkçe yüklemek isterseniz buradaki konuya bakabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce bataryanızı şarj edin. Batarya şarj seviyesini en az %50 yapın. Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamaları silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Telefon sürücülerinin otomatik yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Programı kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın sadece kuruşu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: S7500JPLG1_S7500OJPLG1_S7500XXLF1_HOME

Her iki dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana ışık gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlaqra basmaya devam edin. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar göreceksiniz. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

samsung s7500 galaxy ace plus arapça yazılım yükleme

Odin programını açın.  Telefon başarılı bir şekilde bağlantı yapmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir. PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz S7500JPLG1_S7500OJPLG1_S7500XXLF1_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonu aktifleştiğinde Start butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatın.

Yükleme işlemi 10 dakikayı bulabilir. İşlemi sol üstteki kutucuktan takip edebilirsiniz. İşlem bittiğinde PASS yazısını göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz zaman alabilir. Telefon açılmazsa lütfen buradan format atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir