Samsung S7272 Galaxy Ace 3 Duos Root Yapma

Android işletim sistemlerinde root yetkisi aldığınızda sistemde değişiklik yapma hakkınız olur. Yeterli kod bilginiz varsa veya amacınıza uygun uygulama edindiğinizde yazılıma müdahele edip telefonu kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Samsung S7272 Galaxy Ace 3 Duos modelini de rootlayarak bu yetkiye sahip olabilirsiniz. Telefonu rootladığınızda kurulacak olan Supersu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini de kontrol edebilirsiniz. Root hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın. Ayrıca Uninstall ve Link2SD uygulamarını da inceleyerek root hakkında biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Rootlama, telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkarır. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25’in üzerinde tutmaya çalışın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kies yoksa buradan indirip kurulumu yapın ve mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies açmayın. İşlem boyunca Kies’in akaplı olması gerekmektedir. Anlatacağımız işlem Android 4.2.2 yüklü cihazlar içindir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: Clock Work Mod Recovery v6.0.3.1

3: S7272 Root Update

Her üç dosyayı da indirin.  Sadece 1. dosyayı winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. 3. dosyayı hafıza kartına atıp kartı telefona takın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana Downloading yazısı gelecektir. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.


samsung s7272 galaxy ace 3 duos root yapma 1

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunu 2. dosyayı (cwm-nountouch-s7272) seçin. Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde RES OK! mesjını görürüsünüz ve telefon kendini yeniden başlatır. Setupconnection veya fail hatası alırsanız bağlantıyıo gözden geçirip tekrar deneyin.

Telefon açıldığında cihazı geri kapatın. Cihaz kapalıyken  ses açma + home + güç tuşlarına basıp telefonu açın. Telefon ekranına Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu burakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Biraz sonra ekrana CWM seçenekleri gelecektir. Seçenekleri gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır.


Ses ksıma tuşları ile aşağı yukarı gidebilirsiniz.

1: install zip from sdcard seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.

2: choose zip from sdcard seçeneğinin üzerindeyken güç tuşuna basın.

3: Hafıza kartına atmış olduğunuz dosyanın üzerine gelip güç tuşuna basın.

4: Yes install root-s7272 seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın.

Bu işlem telefonunuzu rootlayacaktır. Şimdi geri tuşu ile geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını açın. Uygulama güncelleme isteyebilir. Devam butonuna dokunup Normal butonu ile uygulamayı güncelleyin. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung S7272 Galaxy Ace 3 Duos Root Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir