Samsung S7272 Galaxy Ace 3 Duos Format Atma

Samsung S7272 Galaxy Ace 3 Duos  modelinde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerle karşılaştığınızda ya da ekran kilit desenini unutup, bloke ettiğinizde ilk olarak format atmayı denemelisiniz.

Format atma işlemi telefonu sıfırlayarak, fabrika ayarlarına döndürür. Bu da telefonun bazı ağırlaşmalar, sıkışmalardan, hatalardan veya kilitlerden kurtulmasını sağlar.

İşlem öncesi münkünse veri yedeği alın ve telefon şarj yüzdesinin en az %25 olmasın sağlayın!

Ace 3 Duos, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma işlemi, aynı işletim sistemini kullanan bir çok model gibi 2 farklı şekilde yapılır. Bunlardan ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir;  Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırlama> Tlf. sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin, onay verin.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini unutma-bloke etme ya da uygulama ile işletim sistemi hataları gibi nedenlerle menüye erişimde sıkıntı çıkaran  akıllı telefonlar telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için ise telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak onarım moduna(Recovery Mode) ulaşmalısınız.

Donanımdan format seçeneğini uygulayabilmek için izlemeniz gereken yol şu şekilde;

Telefonunuzu kapatın.

Ses Açma – Home – Güç tuşlarına birlikte basın.

Samsung logosu geldiğinde Güç tuşunu bırakın.


Bir kaç saniye sonra ekrana android logosu gelecektir.Ekrana format seçenekleri gelmezse,

Bir kere güç tuşuna basarak format atacağınız ekrana ulaşın.

Ace-3-duos-format-atma


– Onarım modunda dokunmatik çalışmaz! Aşağı yukarı işlemi için ses tuşlarını, onay için kilit tuşunu kullanmalısınız.
– Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/Factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın.
– Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın.
– Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecek. Bu aşamada aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onayladığınız taktirde telefon gereksiz ön belleğinden kurtulmuş olursunuz.
– Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylamak, telefonu normal bir şekilde yeniden başlamasını sağlar.

İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak akıllı telefonunuızu yeniden kişiselleştirebilirisiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir